Najlepsi młodzi matematycy z całej Polski przyjadą do Uczelni Vistula

Najlepsi młodzi matematycy z całej Polski przyjadą do Uczelni Vistula

Potęgowanie, ułamki, pola figur geometrycznych, wielomiany – 28 marca 2014 r. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści wezmą udział w II etapie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. Konkurs organizuje Grupa Uczelni Vistula, Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian. Minister Edukacji Narodowej objęła wydarzenie patronatem honorowym.

− Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów z całej Polski. Do I etapu zgłosiło się aż 103 264 uczniów. To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza że powszechnie uważa się, że matematyka nie należy do ulubionych szkolnych przedmiotów – zaznacza Łukasz Sadkowski, współorganizator konkursu z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. − To ważne także w kontekście kształcenia młodego pokolenia, ponieważ rynek pracy potrzebuje nie tylko humanistów, ale także ludzi o bardziej ścisłych zainteresowaniach – podkreśla Sadkowski.

Do finału przeszli uczniowie, którzy w swoich szkołach poprawnie wykonali testy – każdy młody matematyk miał do rozwiązania 15 zadań o różnym stopniu trudności. Podczas II etapu organizatorzy podnieśli poprzeczkę – uczniowie zmierzą się z 30 zadaniami.

Konkurs został objęty patronatem Minister Edukacji Narodowej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Fatih University, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Pangea odbywa się już od 2005 r., udział w nim jest bezpłatny. Przeprowadzany jest w dziewięciu kategoriach: szkoły podstawowe (klasy 4, klasy 5 i klasy 6), szkoły gimnazjalne (klasy 1, klasy 2 i klasy 3), szkoły licealne (klasy 1, klasy 2 i klasy 3). W każdej kategorii zostanie nagrodzonych 20 uczniów. Organizatorzy dla uczestników, którzy najlepiej rozwiążą testy, ufundowali cenne nagrody: laptopy, tablety, kalkulatory i książki, pobyt w ośrodku wczasowym w Ogonkach na Mazurach czy stypendium na studia w Grupie Uczelni Vistula (dla licealistów). Dodatkowe informacje o konkursie: www.pangea.edu.pl.

***

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji polskich i zagranicznych, jak Perspektywy i Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. Tworzą ją wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. prof. Krzysztof Rybiński – b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski – b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak – b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO
Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe oraz doktoranckie, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Istnieje od 1992 r. Wraz z Europejską Akademią Sztuk oraz Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji tworzy Grupę Uczelni Vistula. Szczegółowe informacje: ww.vistula.edu.pl.

Dodatkowe informacje:

Katarzyna Chmielewska
Rzecznik Prasowy
Grupy Uczelni Vistula
tel.: 22 45 72 364
e-mail: k.chmielewska@vistula.edu.pl
www.vistula.edu.pl


Akademia Finansów i Biznesu Vistula

ul.Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
woj.mazowieckie
tel. (22) 45-72-300
fax. (22) 457-23-03
  • Stacjonarne
  • Niestacjonarne
  • Podyplomowe
  • Przez internet
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia zaoczne - studia zaoczne, studia wieczorowe - studia wieczorowe, studia zaoczne i studia wieczorowe - studia zaoczne i studia wieczorowe
System studiów
studia podyplomowe - niestacjonarne, - stacjonarne, - przez internet
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite