Uczelnia Liderów 2014: AFiBV wyróżniona za najwyższą jakość studiów

Akademia Finansów i Biznesu Vistula została wyróżniona w kategorii „Najwyższa Jakość Studiów” w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. Kapituła doceniła m.in. nowoczesne programy studiów, praktyczny charakter nauki, nacisk na współpracę z biznesem i skuteczność w realizacji projektów wspólnie z sektorem gospodarczym.

- AFiBV jest nowoczesną uczelnią, świadomą wyzwań rynku, dla której priorytetem jest współpraca z firmami. Komisja „Uczelni Liderów” doceniła to probiznesowe ukierunkowanie, a także nasz potencjał innowacyjny i rozwojowy. To ogromna satysfakcja, że nasze wysiłki zostają zauważone przez środowisko akademickie, ale także wyzwanie. Dołożymy wszelkich starań, by mu sprostać. Zyskają na tym przede wszystkim nasi studenci – zapowiada rektor AFiBV, prof. Krzysztof Rybiński.

Uczelnia dużą wagę przywiązuje do nauczenia studentów przedsiębiorczości, co nie umknęło uwadze kapituły konkursu i przełożyło się na wyróżnienie w kategorii „Najwyższa Jakość Studiów”. – Szkoła włącza studentów w rozliczne projekty naukowe i rozwojowe, dzięki czemu zdobywają oni praktyczną, użyteczną wiedzę oraz weryfikują wiadomości teoretyczne w bezpośrednim kontakcie z praktyką gospodarczą (przykładem projekty „Globalizer” oraz utworzenie spółki spin-off na zlecenie Alior Banku) – czytamy w recenzji przygotowanej przez Przemysława Rutę, sekretarza programu „Uczelnia Liderów”.

Kapituła podkreśliła także wysoki poziom kadry naukowej AFiBV, którą tworzą wykładowcy posiadający wybitny dorobek naukowo-badawczy oraz doświadczenie praktyczne i biznesowe. Wykładają tu m.in. prof. Krzysztof Rybiński, prof. Longin Pastusiak, prof. Jan Fazlagić, dr hab. Juliusz Kotyński.

Program Certyfikacji „Uczelnia Liderów” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego pod honorowym patronatem prof. Jerzego Buzka. Ma charakter akredytacji środowiskowej. W programie „Uczelnia Liderów” akredytowane są szkoły wyższe wyróżniające się na rynku działaniami zorientowanymi na edukację praktyczną studentów, innowacyjnością oferty oraz oryginalnymi formami współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Więcej o Akademii Finansów i Biznesu Vistula: www.vistula.edu.pl

Akademia Finansów i Biznesu Vistula