„Hardkorowy romans” do poczytania bezpłatnie w internetowej bibliotece AFiBV

„Hardkorowy romans” do poczytania bezpłatnie w internetowej bibliotece AFiBV

Miliony sprzedanych kopii i kilkadziesiąt wersji językowych – skąd tak wielkie zainteresowanie „Pięćdziesięcioma twarzami Greya”? Socjolożka Eva Illouz podejmuje się odpowiedzi na to pytanie w swojej najnowszej książce „Hardkorowy romans”. Do końca marca 2015 r. można ją przeczytać online zupełnie za darmo w bazie IBUK Libra Biblioteki Naukowej Akademii Finansów i Biznesu Vistula. W każdym kolejnym miesiącu dostępne będą nowe publikacje.

Wśród gorących tytułów nie zabraknie beletrystyki, literatury faktu czy publikacji popularnonaukowych wydawanych przez PWN. Co miesiąc czytelnicy otrzymają dostęp do nowej książki. Na przeczytanie jej będzie 30 dni, czas będzie odmierzał specjalny zegar.

Książki będą dostępne na stronie http://libra.ibuk.pl/

Przeczytaj „Hardkorowy romans. Pięćdziesiąt twarzy Greya, bestsellery i społeczeństwo” http://libra.ibuk.pl/book/137323

„Hardkorowy romans. Pięćdziesiąt twarzy Greya, bestsellery i społeczeństwo” Evy Illouz

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” od momentu publikacji stało się światowym bestsellerem – miliony sprzedanych kopii w kilkudziesięciu tłumaczeniach na wszystkie języki świata sprawiają, że mamy tu do czynienia nie tylko ze świetnym marketingiem, ale przede wszystkim trendem kulturowym. Socjolożka Eva Illouz, od lat badająca emocje w świecie kapitalizmu, zastanawia się nad tym, w jaki sposób książka, której daleko do dobrej literatury, mogła rozpalić serca tak wielu czytelników w różnych zakątkach globu. Na jaką potrzebę odpowiada przedstawiony w niej romans? To zarazem analiza z zakresu socjologii literatury, pokazująca od nowej strony relacje między literaturą a społeczeństwem.

Eva Illouz

Izraelska socjolożka, profesor na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, jedna z najważniejszych postaci współczesnej socjologii, której książki zostały już przetłumaczone na kilkanaście języków.

W swojej pracy zajmuje się przemianami relacji międzyludzkich, związków oraz emocji pod wpływem kapitalizmu. Analizuje współczesną kulturę terapeutyczną za pomocą badania poradników i programów telewizyjnych. Uważnie śledzi zmiany kulturowe w zakresie emocji i opracowuje je teoretycznie. W Polsce została jak dotąd przetłumaczona jej jedna książka, „Uczucia w dobie kapitalizmu” (Oficyna Naukowa, 2010).

***

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji polskich i zagranicznych, jak Perspektywy i Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. Tworzą ją wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. prof. Krzysztof Rybiński – b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski – b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak – b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO
Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe oraz doktoranckie, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Istnieje od 1992 r. Wraz z Europejską Akademią Sztuk oraz Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji tworzy Grupę Uczelni Vistula. Szczegółowe informacje: ww.vistula.edu.pl.

Dodatkowe informacje:

Katarzyna Chmielewska
Rzecznik Prasowy
Grupy Uczelni Vistula
tel.: 22 45 72 364
e-mail: k.chmielewska@vistula.edu.pl
www.vistula.edu.pl


Akademia Finansów i Biznesu Vistula

ul.Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
woj.mazowieckie
tel. (22) 45-72-300
fax. (22) 457-23-03
  • Stacjonarne
  • Niestacjonarne
  • Podyplomowe
  • Przez internet
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia zaoczne - studia zaoczne, studia wieczorowe - studia wieczorowe, studia zaoczne i studia wieczorowe - studia zaoczne i studia wieczorowe
System studiów
studia podyplomowe - niestacjonarne, - stacjonarne, - przez internet
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite