Studenci projektują mobilną platformówkę dla niepełnosprawnych

Studenci projektują mobilną platformówkę dla niepełnosprawnych

Jedną z niewielu dostępnych na rynku gier dla niepełnosprawnych zaprojektował zespół Marcina Krawczaka, studenta informatyki w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Gra ma prostą nawigację, uproszczoną kolorystykę i ma szansę ukazać się w wersji na Androida oraz iOS. Obecnie trwa zbiórka funduszy na realizację projektu.

Gra Mafia: Settle in Chicago jest mobilną platformówką. Jej stylistyka jest wzorowana na czarno-białych filmach o gangsterach oraz grach 8-bitowych. Akcja dzieje się w Chicago w latach 60. Diego, główny bohater, musi poradzić sobie z gangiem, który opanował miasto. Do dyspozycji ma pełen arsenał broni.

Jesteśmy grupą młodych osób pełnych pasji i determinacji. Chcemy pomagać innym i zmieniać to, co zmienić możemy na lepsze. Na rynku jest bardzo mało gier, które mają na tyle prostą nawigację, aby mogli z nich korzystać wszyscy. Dlatego dajemy możliwość zmiany rodzaju sterowania, zwiększenie kontrastu grafiki i zamianę barw (dla osób niedowidzących), bezproblemową obsługę jedną ręką – podkreśla Marcin Krawczak, inicjator projektu.

A co o grze sądzą niepełnosprawni?

Pomysł jest bardzo dobry, gdyż na rynku jest bardzo mało gier mobilnych, które byłyby przyjazne manualnie dla osób z niepełnosprawnościami. Wiem, co mówię, bo sama jestem osobą z niepełnosprawnością manualną, a bardzo lubię grać i jak do tej pory nie znalazłam gry mobilnej, która by spełniała moje oczekiwania – podkreśla Ola Korzeniewska. Autorzy gry Mafia: Settle in Chicago potrzebują 12 000 zł, aby zrealizować projekt. Wsparcia finansowego można udzielić za pośrednictwem platformy Polak Potrafi: https://polakpotrafi.pl/projekt/mobile-hunters?utm_source=projects. Dla wpłacających przewidziane są nagrody.

***

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji polskich i zagranicznych, jak Perspektywy i Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. Tworzą ją wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. prof. Krzysztof Rybiński – b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski – b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak – b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO
Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe oraz doktoranckie, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Istnieje od 1992 r. Wraz z Europejską Akademią Sztuk oraz Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji tworzy Grupę Uczelni Vistula. Szczegółowe informacje: ww.vistula.edu.pl.

Dodatkowe informacje:

Katarzyna Chmielewska
Rzecznik Prasowy
Grupy Uczelni Vistula
tel.: 22 45 72 364
e-mail: k.chmielewska@vistula.edu.pl
www.vistula.edu.pl


Akademia Finansów i Biznesu Vistula

ul.Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
woj.mazowieckie
tel. (22) 45-72-300
fax. (22) 457-23-03
  • Stacjonarne
  • Niestacjonarne
  • Podyplomowe
  • Przez internet
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia zaoczne - studia zaoczne, studia wieczorowe - studia wieczorowe, studia zaoczne i studia wieczorowe - studia zaoczne i studia wieczorowe
System studiów
studia podyplomowe - niestacjonarne, - stacjonarne, - przez internet
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite