Obserwatorium losów zawodowych absolwentów uczelni wyższych

Obserwatorium losów zawodowych absolwentów uczelni wyższych

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi realizuje innowacyjny projekt „Obserwatorium losów zawodowych absolwentów uczelni wyższych” (OLZA).

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany jest pod nadzorem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

W ramach projektu powstała platforma internetowa, która jest innowacyjnym i kompleksowym narzędziem służącym uczelniom, studentom oraz pracodawcom. Jest ona również kanałem komunikacji pomiędzy pracodawcą a studentem i absolwentem oraz uczelnią.

Platforma OLZA to bezpłatne narzędzie dostępne dla wszystkich studentów i absolwentów oraz pracodawców. Wspiera działania uczelni w zakresie zapewnienia wysokiej jakości kształcenia, a także dostosowania programów kształcenia do potrzeb rynku pracy.

Obecnie jesteśmy na etapie wdrażania platformy OLZA i zbierania opinii o jej dynamizacji, poza AHE wdraża ją bezpłatnie 10 uczelni w całym kraju.

Z platformy mogą korzystać:

  • uczelnie i ich pracownicy, którzy uzyskują wsparcie w procesie monitorowania losów zawodowych absolwentów;
  • studenci i absolwenci, którzy dzięki zamieszczonym na niej informacjom mogą wybierać kierunki studiów pożądane aktualnie przez pracodawców i w najbardziej efektywny sposób definiować ścieżkę kariery zawodowej;
  • pracodawcy, którzy mogą w efektywny sposób określić wymagania dotyczące przyszłych pracowników i opracowywać najskuteczniejsze metody ich rekrutacji.

Korzyści dla studenta i absolwenta:

  • szereg narzędzi wspierających planowanie i rozwój kariery zawodowej (m.in. informacje dotyczące przygotowania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych: CV chronologicznego i funkcjonalnego, listu motywacyjnego, biogramu zawodowego oraz generatory CV i biogramu zawodowego umożliwiające sprawne przygotowanie tych dokumentów);
  • możliwość uzyskania przydatnych informacji na temat rynku pracy i zasad skutecznego poruszania się po nim, zawodów przyszłości oraz nowych form zatrudnienia;
  • zwiększenie szansy na znalezienie atrakcyjnej pracy;
  • możliwość jednoczesnego kontaktu z kilkoma pracodawcami z danej branży.

Realizator projektu:
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi to jeden z największych niepublicznych ośrodków akademickich w kraju. Uczelnia korzysta z kilkudziesięciu sal wykładowych, laboratoriów komputerowych i multimedialnych, studia radiowego i telewizyjnego, specjalistycznych pracowni, galerii wystawowych, w tym Patio, a także największej wśród uczelni niepublicznych w Łodzi biblioteki. AHE ma opinię placówki nowoczesnej, systematycznie wprowadzającej projekty zgodne z normami europejskimi. Akademia oferuje 11 kierunków studiów oraz kilkadziesiąt specjalności. Ofertę kształcenia uzupełnia szeroka gama studiów przez Internet, studiów podyplomowych oraz możliwość doktoryzowania.

Więcej informacji i opinii o Uczelni : www.ahe.lodz.pl

Zapraszamy studentów i absolwentów oraz pracodawców do korzystania z zasobów naszej platformy.

platforma internetowa: www. ahe.olza.edu.pl

strona projektu: www.olza.ahe.lodz.pl


Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

ul.Sterlinga 26, 90-212 Łódź
woj.lódzkie
tel. (42) 631-58-00
  • Stacjonarne
  • Niestacjonarne
  • Podyplomowe
  • Przez internet
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia zaoczne - studia zaoczne, studia wieczorowe - studia wieczorowe, studia zaoczne i studia wieczorowe - studia zaoczne i studia wieczorowe
System studiów
studia podyplomowe - niestacjonarne, - stacjonarne, - przez internet