Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu

tel. (16) 735-51-00
fax. (16) 735-51-01

Kierunek: Historia

Studia na kierunku historia trwają 3 lata (6 semestrów) i kończą się egzaminem licencjackim (obroną pracy licencjackiej). Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy licencjata oraz możliwość kontynuowania nauki bądź podjęcia pracy zgodnie ze zdobytymi podczas studiów kwalifikacjami. Są nimi uprawnienia uzyskane w ramach następujących specjalności (do wyboru):
- nauczycielskiej,
- turystyki międzynarodowej.

SPECJALNOŚĆ NAUCZYCIELSKA

Absolwent studiów historycznych pierwszego stopnia otrzymuje ogólne wykształcenie humanistyczne, uzyskując w trakcie studiów historycznych wszechstronną wiedzę w zakresie historii Polski i historii powszechnej. Zakres wykształcenia historycznego absolwenta poszerza się o wykształcenie specjalizacyjne, dające kwalifikacje do nauczania historii w szkołach.

Absolwent specjalizacji nauczycielskiej będzie przygotowany do realizacji zadań dydaktycznych z historii oraz wychowawczych i opiekuńczych. Posiądzie wiedzę i umiejętności z zakresu nauczania historii oraz będzie przygotowany do systematycznego ich aktualizowania i pogłębiania.

SPECJALNOŚĆ TURYSTYKA MIĘDZYNARODOWA

(specjalność otwarta również dla studentów polonistyki, politologii i socjologii)
Dzięki nabytym w trakcie studiów umiejętnościom i wiedzy oraz czterotygodniowej praktyce w biurach podróży, absolwent jest w pełni przygotowany do obsługi ruchu turystycznego. Zrealizowane w trakcie studiów przedmioty z zakresu tej specjalności umożliwiają mu przystąpienie do dwóch egzaminów państwowych, uprawniających do pracy na stanowiskach przewodnika po regionie oraz pilota wycieczek. Może on podjąć pracę w biurach podróży lub innych przedsiębiorstwach obsługujących ruch turystyczny, prowadzić własną działalność gospodarczą, np. założyć gospodarstwo agroturystyczne.

Absolwent po 3 latach studiów powinien wykazać się umiejętnością biegłego posługiwania się jednym językiem zachodnim oraz znajomością języka wschodniego w stopniu wystarczającym do wykonywania zawodu w branży turystycznej. Ponadto będzie wykazywał się znajomością przepisów prawnych związanych z organizacją ruchu turystycznego w Polsce i za granicą, elementów prawa pracy, zdobędzie wiedzę na temat regionów turystycznych, geografii Europy i świata ze szczególnym uwzględnieniem miejsca zamieszkania, rynku usług turystycznych, bazy materialnej turystyki, zasad zagospodarowania turystycznego, ubezpieczeń turystycznych, rachunkowości zawodowej, kalkulacji i analizy kosztów, warunków pracy kierowców autokarów i przepisów z tym związanych. Będzie wykazywał się umiejętnością sprawnego układana tras i programów wycieczek dla dzieci i dorosłych oraz przygotowywania kompleksowych ofert turystycznych.

Absolwent studiów na kierunku historia ze specjalnością turystyka międzynarodowa będzie potrafił zająć się organizacją turystyki krajowej i zagranicznej, zarządzaniem pracą biura turystycznego, obsługą komputera, central telefonicznych, telefaksu oraz nowoczesnych urządzeń elektronicznych stosowanych w biurach podróży. Będzie umiał szybko i sprawnie posługiwać się mapami, korzystać z przewodników, folderów, rozkładów jazdy itp. Odnajdzie się w roli sprzedawcy (oferty turystycznej) i organizatora wycieczek, posiądzie umiejętność porównywania cenników i ofert, doboru korzystnej dla określonej grupy propozycji zagospodarowania czasem. Zostanie w pełni przygotowany do pracy w biurze turystycznym w dowolnym charakterze.

DANE KONTAKTOWE:

Instytut Humanistyczny
ul. Książąt Lubomirskich 4, 37-700 Przemyśl

historia@pwsw.pl

Rekrutacja odbywać się będzie w trybie konkursu świadectw dojrzałości.

Termin składania dokumentów upływa z dniem 31 lipca 2016 roku. Lista przyjętych na studia zostanie ogłoszona 5 sierpnia 2016 roku w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, ul. Książąt Lubomirskich 6.

Rektorat PWSW w Przemyślu

ul. Książąt Lubomirskich 6