Chemia ogólna

Chemia ogólna

p>Studiuj chemię praktycznie w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie oraz zdobądź kompetencje inżynierskie cenione przez pracodawców.

Studiowanie chemii zapewni Ci specjalistyczne umiejętności potrzebne do zbudowania bezpiecznej, satysfakcjonującej i produktywnej kariery.

Chemia to nauka zmierzająca do poznania świata, materii, jej przemian i rządzących nimi praw. Chemia pozostaje jedną z podstaw wielu innych dyscyplin naukowych. Jest nauką, dzięki której możemy zrozumieć wiele istotnych dla Nas zjawisk. Służy edukacji, rozwojowi osobowości i intelektu człowieka.

Odkrycia chemiczne i ich zastosowania odegrały kluczową rolę w rozwoju ludzkości i nadal mają znaczący wpływ na zdrowie, środowisko, przemysł, rolnictwo, naukę i technologię.

Przemysł chemiczny, wyróżniający się szczególnym uzależnieniem od nauki i stałym wprowadzaniem nowszych osiągnięć, a równocześnie charakteryzujący się wysokim udziałem materiałów produkowanych przez siebie nie na użytek własny, lecz innych obszarów gospodarki,  znajdować się będzie zawsze w czołówce gałęzi przemysłu tworzących i niosących postęp, innowacje i rozwój wszystkim obszarom życia człowieka

Istnieje wiele powodów, dla których warto studiować chemię? Oto niektóre z nich:

 • Chemia jest wszędzie, otacza nas! Jest w jedzeniu, które jemy, ubraniach, które nosimy, wodzie, którą pijemy, lekarstwach, powietrzu, środkach czyszczących ...
 • Chemia pomaga zrozumieć otaczający nas świat. np.: Jak powstaje ser? Co zawiera mydło i w jaki sposób czyści? Dlaczego rośliny są zielone? To tylko niektóre pytania, na które można odpowiedzieć znając chemię.
 • Znajomość chemii pomaga czytać i rozumieć etykiety produktów.
 • Chemia może pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji. Czy produkt będzie działał zgodnie z deklaracjami marketingowymi, czy jest to oszustwo? Jeśli zrozumiemy, jak działa chemia, będziemy w stanie oddzielić rozsądne oczekiwania od czystej fikcji.
 • Zrozumienie chemii pomoże nam być lepszym w gotowaniu, pieczeniu, lub mieszaniu smaków, aromatów, jednocześnie czyniąc nasze jedzenie bardziej zdrowym, aromatycznym i pożywnym.
 • Znajomość chemii może pomóc nam zachować bezpieczeństwo! Studiując ją dowiesz się, które chemikalia są niebezpieczne, a których można bezpiecznie używać.
 • Chemia uczy przydatnych umiejętności. Studiowanie chemii oznacza uczenie się, jak być obiektywnym oraz jak rozumować i rozwiązywać problemy.
 • Czyż nie jest ekscytująco wiedzieć, z czego są zrobione rzeczy wokół Nas? Jakie zmiany mogą przejść i jakie nowe produkty mogą tworzyć?
 • Właśnie tego uczy chemia. Sprawia, że małe tajemnice życia stają się mniej... tajemnicze. Chemia wyjaśnia, jak to działa.

Studia inżynierskie na kierunku Chemia ogólna to nowość w ofercie edukacyjnej Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Studia mają charakter praktyczny, a ich podstawowym celem jest wykształcenie wysoko cenionych specjalistów, którzy dzięki szerokiej wiedzy, ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy z zakresu nauk chemicznych oraz inżynierii chemicznej, będą profesjonalistami spełniającymi się we wszystkich obszarach zainteresowania „współczesnej chemii”.

Dzięki kształceniu na tym kierunku zdobędziesz kompleksową wiedzę w zakresie głównych działów chemii, niezbędną do wykonywania eksperymentów i analiz chemicznych, a także umiejętności praktyczne i właściwe kompetencje w zakresie zarządzania procesami i realizacji zadań inżynierskich w przemyśle chemicznym. Ponadto zdobędziesz umiejętności w zakresie projektowania produktów chemicznych, analityki chemicznej, optymalizacji procesowej, planowania i realizowania procesu produkcji produktów chemicznych z uwzględnieniem takich aspektów jak: jakość, bezpieczeństwo i ochrona środowiska.

Zapraszamy do rekrutacji na 3,5-letnie studia inżynierskie na kierunku Chemia ogólna w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Więcej informacji na temat kierunku i rekrutacji znajdziesz na stronie Uczelni - https://wsiiz.pl/chemia-ogolna

Dołącz do nas. Czekamy na Ciebie!


Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia

ul.Bitwy Warszawskiej 1920 18, 02-366 Warszawa
woj.mazowieckie
tel. (22) 562-35-00
fax. (22) 646-34-18
 • Stacjonarne
 • Niestacjonarne
 • Podyplomowe
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia zaoczne - studia zaoczne, studia wieczorowe - studia wieczorowe, studia zaoczne i studia wieczorowe - studia zaoczne i studia wieczorowe
System studiów
studia podyplomowe - niestacjonarne, - stacjonarne, - przez internet