Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach - WSZOP

ul.Bankowa 8, 40-007 Katowice
woj.śląskie
tel. 32 355-97-71, 32 355-97-73, 32 355-97-81
fax. (32) 258-92-64
  • Stacjonarne
  • Niestacjonarne
  • Podyplomowe
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia zaoczne - studia zaoczne, studia wieczorowe - studia wieczorowe, studia zaoczne i studia wieczorowe - studia zaoczne i studia wieczorowe

Kierunek: Kulturoznawstwo

Wydział: Wydział Humanistyczno-Społeczny

Opis kierunku

AAzwiń
Studia licencjackie (dyplom licencjata)
Czas trwania - 6 semestrów - forma stacjonarna i niestacjonarna


Specjalności w ramach kierunku:
  • film i kultura nowych mediów
  • reklama i public relations

Kulturoznawstwo we WSZOP to studia interdyscyplinarne, w których nacisk położono na zdobycie umiejętności praktycznych. Łącząc wiedzę z zakresu literatury, filmu i szeroko rozumianej sztuki ze światem mediów, stworzono nową jakość nauczania.

Studenci WSZOP uczą się, w jaki sposób upowszechniać dobra kultury, aktywnie z nich korzystać oraz je współtworzyć – zdobywając przy tym cenione na rynku pracy kwalifikacje zawodowe. Nauka jak tworzyć przekazy multimedialne, strony internetowe, realizacja filmów reklamowych, a nawet tworzenie telewizji internetowej to tylko nieliczne aspekty przekazywane na zajęciach. Wykłady oraz warsztaty prowadzą doświadczeni kulturoznawcy oraz menedżerowie, którzy pracują w agencjach reklamowych oraz redakcjach prasowych, radiowych i telewizyjnych. Ich zadaniem jest przygotować specjalistów i twórców współczesnego rynku medialnego.

Studenci uczestniczą w zajęciach praktycznych w Studiu Audiowizualnym wyposażonym w profesjonalny sprzęt do wykonywania fotografii oraz filmów (flesze studyjne, lampy halogenowe, aparaty, kamery oraz najnowsze urządzenia ultramobilne z aplikacjami do filmowania Movie Pro). W pracowni informatycznej, wyposażonej w oprogramowanie do cyfrowej edycji obrazu, studenci zdobywają umiejętność kreowania własnych wypowiedzi artystycznych. Zajęcia odbywające się w Studiu Audiowizualnym pozwalają na poznanie obszarów i środków wyrazu dostępnych dzięki rozwijającym się technologiom. W trakcie zajęć z mobile journalism (dziennikarstwa) oraz podczas projektowania przekazów multimedialnych, studenci zostają zaznajomieni z podstawami psychologii reklamy, zasad tworzenia kampanii wizerunkowych oraz e-marketingu.

Moduły specjalnościowe realizowane są również w formie warsztatów, zajęć terenowych i wizyt studyjnych w instytucjach związanych z nowymi mediami.

Zasady rekrutacji

AAzwiń
Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj.

Biuro Rekrutacji:

Katowice, ul. Bankowa 8, pokój nr 19
poniedziałek - sobota od 8:00 do 16:00
e-mail: rekrutacja@wszop.edu.pl
Tel: 32 355 97 71, 32 355 97 73, 32 355 97 81
gg: 34770824
www.facebook.com/wszop

Opłaty

AAzwiń
Studia stacjonarne i niestacjonarne: 1900 zł za semestr lub 5x 390zł.

Opłaty: za indeks i legitymację - 21 zł.

Egzaminy i miesiące wakacyjne bezpłatne.