Poradnik Maturzysty – rekrutacja na studia – WST Katowice

Poradnik Maturzysty – rekrutacja na studia – WST Katowice

Poradnik Maturzysty – rekrutacja na studia – WST Katowice

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach zaprasza do rekrutacji na studia pierwszego i drugiego stopnia oraz na studia podyplomowe na rok akademicki 2019/2020.

Okres rekrutacji na studia często wydaje się być dla kandydata lekko skomplikowanym procesem. Dzieje się tak m.in. ze względu na niechęć do niezbędnej biurokracji oraz brak zrozumiałych informacji związanych z całym cyklem rekrutacyjnym.

Kolejna kwestia, to stres związany z nieposiadaniem wystarczającej ilości punktów, która nie pozwoli kandydatowi dostać się na wymarzony kierunek studiów bądź z drugiej strony, brak pewności, co do słuszności jego wyboru.

Prawdę mówiąc, „nie taki diabeł straszny jak go malują”. W rzeczywistości, każde studia czegoś nas uczą, nabieramy dzięki nim nowych doświadczeń a niejednokrotnie okazują się być po prostu przyjemnością. Ponadto, często potrafią rozwinąć nasze pasje lub odkryć całkowicie nowe umiejętności.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych studentów, chcemy rozjaśnić Wam na czym polega proces rekrutacyjny Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach dla kandydatów na I rok studiów dyplomowych. Tworząc poradnik, chcieliśmy w trzech krokach rozwiać Wasze wątpliwość i odpowiedzieć na kilka najbardziej nurtujących pytań! Gotowi? No to zaczynamy! J

PO PIERWSZE – Co tak właściwie nas interesuje? Czyli wybór kierunku!

Stojąc przed wyborem kierunku studiów, bardzo często podejmujemy decyzje bardzo pochopnie. Wybieramy kierunek ze względu na znajomych, rodziców czy lokalizację. Powinniśmy przede wszystkim zadać sobie pytanie: co nas interesuje i co sprawia nam przyjemność? Czy wolimy, np.: przedmioty ścisłe czy artystyczne? Musimy pamiętać, aby na studiach rozwijać swój potencjał i zaspokajać swoje własne ambicje. Niestety, nauka czegoś wbrew sobie, może zakończyć się rezygnacją ze studiów. W Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, umożliwiamy naszym studentów wybór jednej z trzech ścieżek: artystycznej, technicznej oraz medycznej. W ofercie edukacyjnej Uczelni znajdują się następujące kierunki:

1. Na Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu: Kierunek Lekarski i Pielęgniarstwo.

2. Na Wydziale Budownictwa, Architektury i Sztuk Stosowanych w Katowicach: Architektura, Budownictwo, Architektura Wnętrz, Gospodarka Przestrzenna, Informatyka, Mechatronika, Wzornictwo i Grafika.

PO DRUGIE – Zło konieczne? Czyli kompletowanie dokumentów rekrutacyjnych.

Gdy już zdecydowaliśmy, jaki kierunek chcemy studiować, czeka na nas nie lada „wyzwanie” – uzupełnienie dokumentów rekrutacyjnych. Bez obaw, kompletowanie dokumentów Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach trwa dosłownie chwilę. Można to zrobić w domu, bądź skorzystać z naszej pomocy i uzupełnić je w naszym punkcie rekrutacyjnym.

Musimy pamiętać, aby przygotować następujące dokumenty:

§ świadectwo dojrzałości (kserokopia + oryginał do wglądu)

§ fotografię dowodową: 3 sztuki (format 3,5cm x 4,5cm) + w wersji elektronicznej, w celu wysłania jej na nasz adres mailowy: zdjęcie@wst.com.pl

§ dowód osobisty (kserokopia + oryginał do wglądu)

§ potwierdzenie wniesienia opłaty wpisowej

Oraz wypełnić niezbędne formularze*:

§ podanie

§ oświadczenie

§ ślubowanie

§ ankietę rekrutacyjna

§ klauzula informacyjna dotycząca RODO

Wybór formy płatności opłaty wpisowej należy bezpośrednio do kandydata. Można ją uiścić w formie przelewu bądź w sposób tradycyjny – na miejscu w kasie uczelnianej.

*Uwaga! Wszystkie wyżej wymienione dokumenty do pobrania są na stronie internetowej WST - http://www.wst.com.pl/rekrutacja/warunki_rekrutacji (dokumenty rekrutacyjne do pobrania).

PO TRZECIE – I co teraz? Czyli efekty procesu rekrutacyjnego!

Podjęliście już decyzje o wyborze kierunku studiów? Skompletowaliście niezbędne dokumenty? A nawet…zaliczyliście wizytę u fotografa J ? Najgorsze już za Wami!

Przyjęcie na jakikolwiek kierunek z Wydziału Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych oraz na Pielęgniarstwo odbywa się na podstawie złożonych dokumentów i trwa do wyczerpania limitu miejsc – innymi słowy ”kto pierwszy ten lepszy” – wystarczy zdana matura! Dajemy szansę każdemu, kto spełni wymogi rekrutacyjne. Niestety, nie oznacza to, że cały proces studiowania będzie równie szybki i prosty, co dostanie się na wybrany kierunek. Na studiach przede wszystkim należy się wykazać oraz udowodnić swoją wiedzę, tak aby być jak najlepiej przygotowanym do wykonywania wybranego zawodu w przyszłości.

Inaczej sprawa wygląda na kierunku lekarskim - przyjęcie na studiach odbywa się na podstawie przyznanej ilości punktów. Podstawą przyjęcia na kierunek lekarski stanowią wyniki egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów: biologii (przedmiot obowiązkowy), chemii, fizyki lub matematyki (jeden wybrany przez kandydata).

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rekrutacji, prosimy o kontakt telefoniczny: 32 60 72 440 bądź mailowy: rekrutacja@wst.com.pl oraz odsyłamy na naszą stronę internetową – www.wst.com.pl.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik rekrutacyjny, ułatwi Wam podjęcie decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniego kierunku studiów!

Życzymy Wam, aby studia były dla Was niezapomnianym przeżyciem oraz wspaniałą przygodą, bogatą w wiedzę i doświadczenie! Pamiętajcie, aby czerpać z tego okresu jak najwięcej oraz zachować odpowiednią równowagę – w końcu studia to nie tylko nauka ale również zabawa i przyjaźnie na całe życie J .

Zespół Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Chcesz zobaczyć więcej z życia Uczelni? Wpadaj na naszego Instagrama ( https://www.instagram.com/wstkatowice ) oraz Facebooka ( https://www.facebook.com/wstkatowice/ ; https://www.facebook.com/SSWST/ ) !


Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

ul.Rolna 43, 40-555 Katowice
woj.śląskie
tel. 32 2025034
fax. (32) 252-28-75
  • Stacjonarne
  • Niestacjonarne
  • Podyplomowe
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia zaoczne - studia zaoczne, studia wieczorowe - studia wieczorowe, studia zaoczne i studia wieczorowe - studia zaoczne i studia wieczorowe