Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
- Stacjonarne
- Niestacjonarne
- Podyplomowe






![]() | Opis uczelni | AA | zwiń |

WSEI jest Uczelnią niekomercyjną, jej działalność opiera się na celach statutowych Fundacji „OIC Poland”. Szkoła działa prężnie, jest przyjazna i otwarta dla wszystkich, co czyni ją unikalną i jedyną taką Uczelnią w skali kraju.
W WSEI powstaje nowa wiedza, nowa jakość i innowacje stanowiące produkt o określonej wartości w gospodarce opartej na wiedzy. Uczelnia wypracowała wiodącą pozycję wśród uczelni niepublicznych w południowo-wschodniej Polsce. WSEI jest najlepszą uczelnią niepubliczną zarówno pod względem pozycji w rankingach edukacyjnych, zainteresowania kandydatów, a także znaczenia dla regionu podjętych przez Uczelnię inicjatyw. W zestawieniu najpopularniejszych uczelni w Polsce w opublikowanej na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Informacji o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2013/2014 w uczelniach nadzorowanych przez MNiSW” WSEI jest na 8. miejscu wśród uczelni niepublicznych pod względem naboru na studia niestacjonarne.
O poziom merytoryczny procesu edukacyjnego dba starannie dobrana, posiadająca właściwe tytuły naukowe i odpowiednie doświadczenie dydaktyczne kadra dydaktyczna, którą tworzy ponad 400 doskonałych, wysoko wykwalifikowanych pracowników naukowych i dydaktycznych.
WSEI nowoczesne metody kształcenia – praktyczność wiedzy i wytwarzanie umiejętności i postaw pożądanych przez pracodawców. Atutem uczelni jest silne powiązanie dydaktyki z praktyką gospodarczą. Programy kształcenia odpowiadają potrzebom pracodawców oraz preferencjom kandydatów na studia, a Uczelnia generuje rozwiązania, które trafiają do biznesu. To nowatorskie podejście do funkcjonowania WSEI przynosi wymierne korzyści naszym studentom i absolwentom.
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie realizuje programy nauczania o profilu praktycznym. Programy nauczania układane są razem z wybitnymi praktykami. Ci sami praktycy prowadzą warsztaty stanowiące integralną część poszczególnych modułów nauczania. Moduły realizowane są za pomocą aktywnych form nauczania, które są szczególnie ważne w procesie budowania umiejętności. Istotną metodą nauczania jest e-learning, czyli zdalne nauczanie z użyciem Internetu.
Uczelnia podpisała szereg umów z partnerami strategicznymi, czyli instytucjami i przedsiębiorstwami, w których realizowane są praktyki zawodowe i z których rekrutowani są wykładowcy praktycy. Tryb nauczania we WSEI ma na celu przygotowanie absolwenta do bezkolizyjnego wejścia na współczesny rynek pracy. Misją naszej Uczelni, jest jedność procesu kształcenia z praktyką gospodarczą.
![]() | Dowiedz się więcej | AA | zwiń |
Co nas wyróżnia:
- Najlepsza Uczelnia niepubliczna w regionie wg rankingów edukacyjnych
- Atrakcyjna oferta kształcenia
- Programy kształcenia rozwijające praktyczne umiejętności studenta opracowane we współpracy z praktykami biznesu i pracodawcami
- Płatne praktyki i staże – krajowe i zagraniczne
- Kadra dydaktyczna przekazująca nowoczesną i praktyczną wiedzę w sposób dostępny
- Nowoczesna baza dydaktyczna (12 000 m2)
Dlaczego warto studiować w WSEI:
- Stypendium rektorskie, socjalne, specjalne i kredyty, stypendia WSEI, stypendium Kanclerza WSEI oraz stypendia z Funduszu Stypendialnego Fundacji „OIC Poland” i Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi pozwalają w pełni pokryć koszt studiów
- Wysokie stypendia na kierunkach zamawianych
- Płatne praktyki wakacyjne i staże absolwenckie (uzyskane wynagrodzenie wystarczy na pokrycie kosztów studiów)
- Certyfikaty menadżerskie, językowe, informatyczne (Cisco Academy, Oracle Academy, Microsoft IT Academy)
- Objęcie europejskim systemem transferu punktów (European Credit Transfer System – ECTS)
- Treningi adaptacyjne dla studentów I roku przygotowujące do samodzielnej pracy i efektywnej nauki w systemie akademickim
- Dodatkowe, bezpłatne lektoraty z języka specjalistycznego i zajęcia w języku angielskim
- Dodatkowe zajęcia wyrównawcze z matematyki dla studentów I roku studiów stacjonarnych
- Dogodny system opłat za czesne i bonifikaty rodzinne w czesnym
- Obniżki czesnego na studia na drugim kierunku
- Możliwość odpracowania czesnego w administracji Uczelni i realizowanych przez Uczelnię projektach
- Własny akademik oraz możliwość korzystania z zakwaterowania w domach studenckich wszystkich uczelni lubelskich
![]() | Zasady rekrutacji | AA | zwiń |
Szczegółowe informacje o rekrutacji: www.rekrutacja.wsei.lublin.pl
ZASADY REKRUTACJI
- Rekrutacja odbywa się według kolejności zgłoszeń
- Składanie dokumentów w Biurze Obsługi Studenta WSEI i punkcie rekrutacyjno-informacyjnym trwa od maja do sierpnia. Dla kierunku Pielęgniarstwo pomostowe dokumenty przyjmowane są do dnia 30 czerwca.
- Rekrutacja na studia II stopnia na kierunku „Transport” odbywa się również w styczniu i lutym (studia rozpoczynają się od semestru letniego – w marcu)
WARUNKI PRZYJĘCIA NA STUDIA
- Złożenie kserokopii świadectwa dojrzałości (oryginał do wglądu)
- Złożenie kserokopii świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej
- Dostarczenie czterech fotografii legitymacyjnych (3,5x4,5)
- Wypełnienie kwestionariusza osobowego dostępnego w Biurze Obsługi Studenta i na stronie oraz umowy o warunkach odpłatności
- Dla kandydatów na studia inżynierskie oraz na kierunek Pielęgniarstwo – dostarczenie orzeczenia lekarskiego o zdolności do podjęcia nauki (stanie zdrowia) – zaświadczenie od lekarza medycyny pracy
- Dla kandydatów na studia II st. magisterskie: kserokopia dyplomu (oryginał do wglądu) i kserokopia suplementu
- Wniesienie opłaty rekrutacyjnej (opłata rekrutacyjna nie podlega zwrotowi)
- Kserokopia dowodu osobistego
- W przypadku studiów pomostowych dostarczenie kserokopii prawa wykonywania zawodu, dyplomu pielęgniarskiego oraz zaświadczenia o zatrudnieniu.
Kontakt:
WYŻSZA SZKOŁA EKONOMII I INNOWACJI W LUBLINIEDane adresowe: Projektowa 4, 20-209 Lublin
telefony: + 48 81 749 17 77
e-mail: rekrutacja@wsei.lublin.pl
www.wsei.lublin.pl
![]() | Galeria | zwiń |
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |