Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

ul.Sidorska 95/97, 21-500 Biała Podlaska
woj.lubelskie
tel. (83) 344 99 00
fax. (83) 344-99-50
  • Stacjonarne
  • Niestacjonarne
  • Podyplomowe
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia zaoczne - studia zaoczne, studia wieczorowe - studia wieczorowe, studia zaoczne i studia wieczorowe - studia zaoczne i studia wieczorowe

Kierunek: Zarządzanie

Opis kierunku

AAzwiń
Specjalności:
Eurobiznes
Obsługa graniczna
Zarządzanie innowacjami

Charakterystyka kierunku:
Studenci kierunku Zarządzanie w toku studiów nabywają gruntowną wiedzę z zakresu teorii nauk ekonomicznych i społecznych oraz zdobywają praktyczne umiejętności w zakresie analizy i oceny zjawisk, procesów gospodarczych i społecznych. Absolwent trzyletnich studiów otrzymuje dyplom ukończenia wyższych studiów zawodowych i tytuł zawodowy licencjata.


Specjalność: Eurobiznes

Specjalność ta kierowana jest do kandydatów, którzy po ukończeniu studiów zamierzają założyć własne przedsiębiorstwo i prowadzić działalność gospodarczą na terenie Unii Europejskiej oraz pełnić funkcje zarządcze w firmach małej i średniej wielkości.

Wykaz przedmiotów:
język obcy, wychowanie fizyczne, socjologia, geografia ekonomiczna, mikroekonomia, makroekonomia, matematyka, statystyka opisowa, technologia informacyjna, podstawy zarządzania, marketing, finanse, prawo, zachowania organizacyjne, zarządzanie strategiczne, badania marketingowe, rachunkowość finansowa, zarządzanie produkcją, zarządzanie zasobami ludzkimi, nauki o organizacji, informatyka w zarządzaniu, zarządzanie logistyką, zarządzanie i planowanie marketingowe, finanse przedsiębiorstw, marketing w handlu i usługach, integracja europejska, MSG, polityka ekonomiczna, negocjacje, prawo pracy, bezpieczeństwo publiczne, seminarium dyplomowe, procesy informacyjne w zarządzaniu, zarządzanie projektami, ochrona własności intelektualnej, planowanie regionalne i przestrzenne, zarządzanie jakością, strategia rozwoju gminy, strategia konkurencji, zarządzanie innowacjami, kontrola i audyt wewnętrzny, trening kierowniczy


Specjalność: Obsługa graniczna
Oferta specjalności skierowana jest do osób pragnących zdobyć wiedzę niezbędną do pracy w instytucjach i przedsiębiorstwach zajmujących się obsługą granic państwowych.

Wykaz przedmiotów:
język obcy, wychowanie fizyczne, socjologia, geografia ekonomiczna, mikroekonomia, makroekonomia, matematyka, statystyka opisowa, technologia informacyjna, podstawy zarządzania, marketing, finanse, prawo, zachowania organizacyjne, zarządzanie strategiczne, badania marketingowe, rachunkowość finansowa, zarządzanie produkcją, zarządzanie zasobami ludzkimi, nauki o organizacji, informatyka w zarządzaniu, zarządzanie logistyką, zarządzanie i planowanie marketingowe, finanse przedsiębiorstw, marketing w handlu i usługach, integracja europejska, MSG, polityka ekonomiczna, negocjacje, prawo pracy, bezpieczeństwo publiczne, seminarium dyplomowe, procesy informacyjne w zarządzaniu, zarządzanie projektami, ochrona własności intelektualnej, planowanie regionalne i przestrzenne, zarządzanie jakością, strategia rozwoju gminy, administracja skarbowa i celna, taryfy i polityka celna, transport i spedycja, handel zagraniczny, obsługa graniczna.



Specjalność: Zarządzanie innowacjami
Celem specjalności jest zdobycie wiedzy związanej z tworzeniem, realizacją i wdrażaniem innowacji. Gospodarka oparta na wiedzy to gospodarka, w której niezbędne jest wdrażanie innowacji na każdym poziomie zarządzania.

Wykaz przedmiotów:
język obcy, wychowanie fizyczne, socjologia, geografia ekonomiczna, mikroekonomia, makroekonomia, matematyka, statystyka opisowa, technologia informacyjna, podstawy zarządzania, marketing, finanse, prawo, zachowania organizacyjne, zarządzanie strategiczne, badania marketingowe, rachunkowość finansowa, zarządzanie produkcją, zarządzanie zasobami ludzkimi, nauki o organizacji, informatyka w zarządzaniu, zarządzanie logistyką, zarządzanie i planowanie marketingowe, finanse przedsiębiorstw, marketing w handlu i usługach, integracja europejska, MSG, polityka ekonomiczna, negocjacje, prawo pracy, bezpieczeństwo publiczne, seminarium dyplomowe, procesy informacyjne w zarządzaniu, zarządzanie projektami, ochrona własności intelektualnej, planowanie regionalne i przestrzenne, zarządzanie jakością, strategia rozwoju gminy, strategie innowacji w przedsiębiorstwie, zarządzanie wartościami, trening kierowniczy, analiza trendów biznesowych, innowacje w polityce regionalnej i lokalnej (polityka proinnowacyjna).

Zasady rekrutacji

AAzwiń
Kandydaci ze świadectwem maturalnym/dojrzałości (nowa/stara matura):
Przedmiot zdawany
na egzaminie maturalnym/
dojrzałości
język obcy nowożytny
jeden przedmiot,
z którego kandydat uzyskał
najlepszy wynik


W postępowaniu kwalifikacyjnym zostają uwzględnione wyniki egzaminów z części pisemnej.

Szczegóły przeliczania punktów:
Punkty rekrutacyjne z przedmiotów będą przeliczane w następujący sposób:
jeżeli przedmiot zdawany był na poziomie rozszerzonym wówczas współczynnik wynosi 1 (1% pkt z egzaminu maturalnego = 1 pkt. rekrutacyjnego);
jeżeli przedmiot zdawany był na poziomie podstawowym wówczas współczynnik wynosi 0,7 (1% pkt z egzaminu maturalnego = 0,7 pkt. rekrutacyjnego).

Wynik końcowy oblicza się sumując punkty rekrutacyjne/oceny uzyskane przez kandydata na egzaminie maturalnym/dojrzałości z jednego przedmiotu, z którego kandydat uzyskał najlepszy wynik oraz jednego nowożytnego języka obcego lub za odpowiedni certyfikat potwierdzający znajomość języka obcego, przynajmniej na poziomie B1.

Szczegóły przeliczania punktów określa Uchwała nr 13/2010 dostępna na stronie BIP uczelni.

O przyjęciu na studia stacjonarne/niestacjonarne decyduje miejsce kandydata na liście rankingowej ułożonej w oparciu o uzyskaną liczbę punktów, do wyczerpania limitu miejsc.

Ustala się odrębną listę rankingową dla kandydatów na studia stacjonarne i odrębną na studia niestacjonarne.


Dziekanat/sekretariat

AAzwiń
godziny otwarcia instytutów: 7.30-15.30

Instytut Budownictwa
(83) 344-99-64
budownictwo@pswbp.pl

Instytut Neofilologii
(83) 344-99-11
filologia@pswbp.pl

Instytut Informatyki
(83) 344-99-08
informatyka@pswbp.pl

Instytut Turystyki i Rekreacji
(83) 344-99-02
turystyka@pswbp.pl

Instytut Pedagogiki
(83) 344-99-15
pedagogika@pswbp.pl

Instytut Socjologii
(83) 344-99-16
socjologia@pswbp.pl

Instytut Zdrowia
(83) 344-99-18
zdrowie@pswbp.pl

Instytut Ekonomii i Zarządzania
(83) 344-99-05 (kierunek Zarządzanie, Ekonomia)
(83) 344-99-52 (kierunek Finanse i rachunkowość, Bezpieczeństwo narodowe)
zarzadzanie@pswbp.pl, finanse@pswbp.pl, bezpieczenstwo@pswbp.pl

Instytut Rolnictwa
(83) 344-99-81
rolnictwo@pswbp.pl

Studia podyplomowe
(83) 344-99-53
podyplomowe@pswbp.pl