Uroczyste otwarcie Centrum Symulacji Medycznej

W piątek 29 marca 2019 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Symulacji Medycznej AHE w Łodzi. Udział w wydarzeniu wzięli studenci oraz zaproszeni goście, m.in.

• Małgorzata Iwanicka-Michałowicz – zastępca dyrektora Departamentu Oceny Inwestycji w Ministerstwie Zdrowia
  • dr n. med. prof. AHE Waldemar Wierzba – dyrektora Departamentu Zdrowia MSWiA
  • mgr Konrad Łukaszewski – dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi
  • Iwona Iwanicka – zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ
  • mgr Bernarda Pruś-Dobras – przełożona pielęgniarek Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi
  • dr n. o zdr. Izabela Gołębiak – dyrektor Filii w Warszawie AHE w Łodzi
  • Maria Cianciara – skarbnik Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Łodzi
  • Daria Rostkowska – Simedu Sp. z o.o.
  • Ada Gajek – Simedu Sp. z o.o.
  • Konrad Wardęcki – firma Konkret
  • Stefan Falkiewicz - firma Livetvsystems Sp. z o.o.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Prezydent AHE w Łodzi - prof. Makary Stasiak, Rektor AHE w Łodzi - prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Kusal, kierownik Centrum Symulacji Medycznej, prodziekan kierunku pielęgniarstwo - dr Agnieszka Renn-Żurek, mgr Konrad Łukaszewski – dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi, Iwona Iwanicka – zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ

Centrum Symulacji Medycznej to nowoczesna baza dydaktyczna przeznaczona dla studentów kierunku pielęgniarstwo, dzięki której będą mogli realizować ćwiczenia i zajęcia praktyczne przy pomocy zaawansowanych symulatorów wysokiej wierności, fantomów najnowszej generacji oraz nowoczesnych trenażerów. Kształcenie w tej formule oparte jest na szeroko pojętej symulacji medycznej, która dzięki zastosowaniu realnych scenariuszy pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności, unikając przy tym niepotrzebnego ryzyka dla pacjenta.

Nowoczesny sprzęt i wyposażenie Centrum Symulacji Medycznej daje możliwość szkolenia nie tylko studentów, ale także pracowników dydaktycznych Akademii.

Budowa Centrum Symulacji Medycznej została zrealizowana w ramach projektu Program rozwojowy AHE w zakresie kształcenia praktycznego na kierunku pielęgniarstwo współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Partnerem projektu jest Miejskie Centrum Medyczne Jonscher im. dr. Karola Jonschera w Łodzi.

Wartość projektu: 2 599 888,72 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 2 599 888,72 zł