Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku

ul.Mickiewicza 21, 38-500 Sanok
woj.podkarpackie

Kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

Wydział: Instytut Społeczno-Artystyczny

Pierwszy nabór studentów na studia licencjackie o specjalności edukacja muzyczna odbył się w roku akademickim 2002/2003. Decyzją Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 10.09.2004 roku, na wniosek rektora PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku, przyporządkowano specjalność zawodową „edukacja muzyczna”, prowadzoną przez PWSZ w Sanoku do kierunku „edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej”.
Studia I stopnia na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej trwają 3 lata (sześć semestrów) i prowadzone są w formie studiów stacjonarnych. Realizacja programu nauczania oraz zaprojektowanego planu zajęć zapewnia słuchaczowi pełne przygotowanie praktyczne zawodowe, merytoryczne i artystyczne, umożliwiające podjęcie pracy nauczycielskiej, instruktorskiej oraz animatora muzycznego.
Wprowadzone od roku akademickiego 2005/2006 w PWSZ w Sanoku kształcenie dwuprzedmiotowe, umożliwia studentom naszego kierunku uzyskanie przygotowania pedagogicznego z wybranego przedmiotu dodatkowego: edukacja plastyczna, język polski. Również studenci innych kierunków pedagogicznych mogą wybrać edukację muzyczną jako drugi przedmiot.

Kandydatów na kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej
obowiązuje:
egzamin praktyczny sprawdzający predyspozycje muzyczne
– wykonanie utworu wokalnego oraz przedstawienie utworu instrumentalnego.