Najnowsza aplikacja mobilna UMCS GUIDE

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie prezentuje najnowszą aplikację mobilną UMCS GUIDE, przeznaczoną dla studentów i pracowników zagranicznych UMCS oraz obcokrajowców przebywających w Lublinie.

Aplikacja stanowi nowoczesne zaspokojenie podstawowych potrzeb informacyjnych cudzoziemców. Głównym jej celem jest ułatwienie codziennego funkcjonowania i poruszania się po mieście oraz kampusie akademickim. UMCS GUIDE zawiera podstawowe dane na temat Uniwersytetu i Lublina. Użytkownicy znajdą w niej informacje dotyczące bezpieczeństwa, opieki zdrowotnej i psychologicznej, rozkład jazdy czy spis popularnych restauracji. Dzięki aplikacji będą mogli poznać najciekawsze miejskie atrakcje, miejsca kultury, rozrywki i rekreacji. Na bieżąco otrzymują powiadomienia o aktualnych wydarzeniach odbywających się na uczelni, w mieście i kraju. Cudzoziemcy mają też dostęp do aktualnego kursu walut i prognozy pogody. Ciekawą i przydatną funkcją są również powiadomienia o polskich „słówkach dnia”.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w angielskiej wersji językowej. Powstała w ramach projektu finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej pt. „Foreigners@UMCS - kompleksowy zespół działań i rozwiązań systemowych zorientowanych na usprawnienie oraz wzmocnienie instytucjonalne UMCS w zakresie obsługi studentów i kadry z zagranicy” (program „Welcome to Poland”).

Zachęcamy do korzystania z aplikacji UMCS GUIDE.

Można ją pobrać ze sklepów: App Store:

oraz Google Play:

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej