Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera

ul.Westerplatte 11, 31-033 Kraków
woj.małopolskie
tel. (012) 683-24-04
fax. (012) 683-24-34

Kierunek: Technical writing - studia dofinansowane

Kategoria: Komunikacja społeczna

Czas trwania (semestry): 2
Wydział: Wydział Stosowanych Nauk Społecznych

Opis kierunku

AAzwiń
Kluczową umiejętnością w dzisiejszym globalnym środowisku pracy jest komunikacja. Każdy pracownik stoi przed wyzwaniem umiejętnego zbierania materiałów, selekcjonowania istotnych informacji oraz przygotowania dokumentacji tak, aby móc napisać teksty, które są zarazem zwięzłe i trafiające do potrzeb czytelników. Inaczej mówiąc - pisać tak, aby dobrze się czytało to, co zostało napisane. Kurs Technical Writing, czyli Communication for Professional Purposes jest pierwszym takim kursem w Polce skierowanym do tych, którzy obecnie chcą udoskonalić swoje umiejętności komunikacyjne
w mowie albo w piśmie. Kurs poprowadzą pracownicy z działów komunikacji w firmach międzynarodowych (tak zwani technical writers) oraz osoby zajmujące się naukowo komunikacją techniczną.

Technical Writers znajdują się na ogół w każdej dużej firmie i są odpowiedzialni za sporządzanie dokumentów, tak, aby każdy tekst był maksymalnie czytelny i zrozumiały. Przy opracowaniu każdego tekstu szczególnie biorą oni pod uwagę odbiorców oraz prezentację tekstów, aby wyeliminować treści zbyt specjalistyczne. Technical Writers sprawiają więc, że komunikowanie się między osobami w firmie albo poza nią jest skuteczne i odpowiednie dla poszczególnych odbiorców.

Słuchacze będą doskonalić swoje umiejętności opracowania dokumentów biznesowych. Podniosą swoje kompetencje w opracowaniu oraz projektowaniu komunikatów technicznych dla użytku wewnętrznego w firmie i poza nią. Dzięki temu kursowi słuchacze nauczą się również opracowywać dokumentację i udoskonalą umiejętności odpowiedniego dopasowania treści do potrzeb odbiorców różnych tekstów.

Dziekanat/sekretariat

AAzwiń
Godziny pracy Dziakanatu:

poniedziałek - 10:00-15:00
wtorek - 12:00-17:00
środa - nieczynny
czwartek - 10:00-15:00
piątek - 10:00-15:00
sobota - (w trakcie zjazdów studiów niestacjonarnych) 9.00 - 15.00