Kierunek: Filologia francuska z drugim językiem romańskim

Są to 3-letnie studia, kończące się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata.

Absolwent studiów I stopnia posiada bardzo dobrą znajomość języka francuskiego wspartą wiedzą z zakresu lingwistyki, literaturoznawstwa, historii i literatury Francji oraz kultury krajów frankofońskich. Potrafi zastosować zdobyte umiejętności językowe w różnorodnych dziedzinach nauki i życia społecznego. Jest przygotowany do systematycznego ich pogłębiania za pomocą nowoczesnych technologii informacyjnych, do samodzielnego uczenia się przez całe życie. Dodatkowym atutem w przyszłej karierze społecznej i zawodowej absolwenta jest dobra znajomość wybranego drugiego języka romańskiego: włoskiego lub hiszpańskiego. Uzyskany przez niego tytuł licencjata pozwala mu kontynuować studia na poziomie magisterskim na wybranym uniwersytecie w Polsce, we Francji lub w innym kraju europejskim.

Limit miejsc na tym kierunku wynosi 30.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajduja się tutaj: http://rekrutacja.uz.zgora.pl/kierunek/filologia-filologia-francuska-z-drugim-jezykiem-romanskim/ .

II tura – z listy rezerwowej, lista zostanie ogłoszona 23.07.2018,
• przyjmowanie dokumentów w dniach: 24 – 25.07.2018.