Kierunek: Filologia rosyjska z dodatkowym językiem angielskim

Są to 3-letnie studia, kończące się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata.

Absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia i tytuł zawodowy licencjata filologii rosyjskiej.
Absolwent kierunku studiów filologicznych o specjalności filologia rosyjska z dodatkowym językiem angielskim będzie posiadał wiedzę humanistyczną zdobytą na zajęciach z przedmiotów kształcenia ogólnego oraz wiedzę o języku rosyjskim, literaturze i kulturze krajów rosyjskiego obszaru językowego, a przede wszystkim praktyczną znajomość języka rosyjskiego, która umożliwi mu swobodne porozumiewanie się w codziennych kontaktach z rodzimymi użytkownikami języka, formułowanie i tłumaczenie wypowiedzi ustnych i pisemnych oraz czytanie tekstów literackich, naukowych i użytkowych w języku rosyjskim. Przedmioty realizowane w ramach modułu „język angielski” (300 godzin) umożliwią studentom poszerzenie umiejętności językowo-komunikacyjnych w zakresie języka angielskiego.

W ramach specjalności filologia rosyjska z językiem angielskim możliwy jest wybór specjalizacji prowadzonych w języku rosyjskim: biznes i turystyka oraz translatoryka (osoby rozpoczynające naukę rosyjskiego od podstaw). Osoby rozpoczynające studia ze znajomością języka rosyjskiego mają ponadto możliwość wyboru specjalizacji spośród oferty wydziałowej.

szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na: http://rekrutacja.uz.zgora.pl/kierunek/filologia-filologia-rosyjska-z-dodatkowym-jezykiem-angielskim/

Limit miejsc na studiach stacjonarnych wynosi 30.