Kierunek: Historia - studia licencjackie

Są to 3-letnie studia, prowadzące do tytułu zawodowego licencjata.

Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku historia posiada wiedzę historyczną z zakresu dziejów regionu, Polski i powszechnych oraz umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji, selekcji pozyskanych informacji, oceny ich rzetelności i przydatności dla rozwiązania postawionego zadania, umiejętność dyskutowania na tematy naukowe i uzasadnienia własnego stanowiska. Studia historyczne przygotowały również gruntownie do prowadzenia własnych badań pod kierunkiem samodzielnych pracowników naukowych. Absolwent historii posiada umiejętności w zakresie: wyszukiwania informacji, przygotowywania raportów i komunikatów, posługiwania się językiem pisanym i mówionym oraz otwartości na inne kultury.

Absolwent historii posiada umiejętności językowe w zakresie historii zgodne z wymaganiami określonymi dla poziomu B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Absolwent studiów przygotowany został do podjęcia pracy zawodowej, a w szczególności w placówkach edukacyjnych, muzealnych, archiwalnych, w administracji państwowej, samorządowej i w przedsiębiorstwach, m. in. w zakresie prac kancelaryjnych oraz zarządzania dokumentacją. Studia historyczne przygotowują także do podejmowania współpracy międzynarodowej, zwłaszcza w obszarze transgranicznym oraz podejmowania ról animatorów środowisk lokalnych.

Szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na stronie: http://rekrutacja.uz.zgora.pl/kierunek/historia/

Limit miejsc na tym kierunku wynosi 30.