Kierunek: Technologia żywności i żywienie człowieka

Wydział: Wydział Zamiejscowy w Sulechowie Uniwersytetu Zielonogórskiego

Są to 3,5-letnie studia, kończące się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera.

Absolwent kierunku technologia żywności i żywienie człowieka posiada wiedzę i umiejętności umożliwiające prowadzenie samodzielnej, efektywnej ekonomicznie i zorientowanej na potrzeby rynku działalności gospodarczej lub podjęcie pracy jako inżynier w przedsiębiorstwach przetwórstwa żywności, kontroli obrotu żywnością i jako doradca żywieniowy. Wiedza i umiejętności praktyczne z zakresu chemii żywności oraz nauk technicznych, technologicznych, żywieniowych oraz ekonomicznych umożliwiają wszechstronny rozwój i możliwość wyboru wielu dróg kariery zawodowej absolwenta.

Potrafi on integrować wiedzę teoretyczną z wielu dziedzin technologii żywności z doświadczeniami praktycznymi nabytymi już w trakcie studiów. Absolwent potrafi przygotować linię produkcyjną, włącznie z doborem specjalistycznych maszyn i urządzeń, a także przeprowadzić kalkulację ekonomiczną. Absolwent ma doświadczenie i posiada umiejętności w rozwiązywaniu zadań praktycznych w zakresie technologii żywności i żywienia człowieka zdobyte w zakładach przetwórczych i firmach zajmujących się usługami żywieniowymi oraz gastronomicznymi. Rozumie zasady funkcjonowania rynku oraz marketingu produktów i usług związanych z żywnością i żywieniem człowieka. Zna język obcy i potrafi posługiwać się terminologią specjalistyczną w stopniu umożliwiającym korzystanie z literatury fachowej. Zdobyta wiedza i umiejętności praktyczne sprawiają, że absolwent kierunku technologia żywności i żywienie człowieka jest przygotowany do podjęcia zarówno studiów drugiego stopnia, jak i podjęcia pracy w zakładzie przetwórstwa spożywczego, zakładzie żywienia zbiorowego. Może także zakładać własne firmy doradztwa żywieniowego lub w współpracować w tym zakresie z firmami z branży wellness.

Wyraźnie profilowane wykształcenie techniczne z gruntownym praktycznym przygotowaniem informatycznym, ekonomicznym i menadżerskim gwarantuje zatrudnienie absolwentów zarówno w dużych, jak i małych zakładach pracy, zajmujących się szeroko pojętym przetwórstwem żywności, doradztwem żywieniowym (dietetycznym) oraz w laboratoriach badawczych.

Specjalności proponowane na kierunku:

- technologia i zarządzanie w przemyśle spożywczym,
- żywienie człowieka z dietetyką.

Szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na:
http://rekrutacja.uz.zgora.pl/kierunek/technologia-zywnosci-i-zywienie-czlowieka-w-sulechowie/ .

Limit miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych wynosi 30.

Opłata za jeden semestr studiów niestacjonarnych wynosi 1 980 zł.

ul. Armii Krajowej 51
66-100 Sulechów