PWSZ Skierniewice

ul.Batorego 64C, 96-100 Skierniewice
woj.lódzkie
tel. (046) 834-40-00
fax. (046) 834-40-08
  • Stacjonarne
  • Niestacjonarne
  • Podyplomowe
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia zaoczne - studia zaoczne, studia wieczorowe - studia wieczorowe, studia zaoczne i studia wieczorowe - studia zaoczne i studia wieczorowe
System studiów
studia podyplomowe - niestacjonarne, - stacjonarne, - przez internet

Kierunek: Zarządzanie - studia licencjackie

Wydział: Wydział Ekonomii i Administracji

Opis kierunku

AAzwiń
OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA KIERUNKU

Student na kierunku Zarządzanie o profilu praktycznym zdobywa podstawową wiedzę teoretyczną z zakresu nauk ekonomicznych, nauk o zarządzaniu oraz dyscyplin pokrewnych, takich jak: prawo, psychologia, socjologia. W procesie kształcenia nabywa praktycznych umiejętności funkcjonowania w organizacji, niezależnie od wielkości i rodzaju działalności. Jest przygotowany do wykorzystania metod nowoczesnego zarządzania, narzędzi ilościowych, technologii informatycznych w określonych zawodach i na różnych szczeblach procesu zarządzania. Programy kształcenia w ramach specjalności przygotowują specjalistów w określonych zawodach.

SPECJALNOŚCI

Zarządzanie przedsiębiorstwem
Absolwent jest ukierunkowany do pracy na potrzeby przedsiębiorstw, zarówno prywatnych (w tym małych i średnich), jak i publicznych. Specjalność przygotowuje fachowców do kompleksowego zarządzania organizacją w różnych obszarach funkcjonowania, między innymi: produkcji, handlu, usługach, administracji.
Absolwent, po ukończeniu procesu kształcenia, jest wyposażony w wiedzę dotyczącą: uwarunkowań gospodarczych i prawnych prowadzenia działalności gospodarczej, podstaw rachunkowości zarządczej oraz rachunkowości małych i średnich firm, zarządzania w gospodarce i administracji publicznej, zarządzania strategicznego niezbędnego w prognozowaniu rozwoju przedsiębiorstw. Zdobyte umiejętności pozwalają dobrać i stosować odpowiednie narzędzia badawcze do analizy i oceny procesów gospodarczych. Absolwent potrafi porozumiewać się ze specjalistami w zakresie ekonomii, zarządzania oraz specjalistami do spraw administracji i rozwoju; potrafi diagnozować procesy i zjawiska w zakresie zarządzania oraz wskazać rozwiązania konkretnych problemów organizacyjnych i zarządczych.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Przedsiębiorstwa produkcyjne, usługowe, administracja publiczna, samorządowa, własna działalność gospodarcza. Przykładowe stanowiska pracy: specjalista do spraw zarządzania i organizacji, specjalista do spraw administracji i rozwoju, specjalista do spraw marketingu.

Zarządzanie usługami TSL
Przyszły absolwent jest specjalistą w zakresie zarzadzania obrotem towarowym i przewozami. Zakres wiedzy zdobytej w procesie kształcenia umożliwia jej wykorzystanie w przedsiębiorstwach handlowych, transportowych, jednostkach spedycyjnych i magazynach.
Po ukończeniu procesu kształcenia, absolwent posiada wiedzę na temat koncepcji i metod logistyki, charakteryzuje elementy składowe i procesy logistyczne zachodzące w organizacjach oraz występujące pomiędzy nimi powiązania w wymiarze krajowym i międzynarodowym; ma wiedzę na temat infrastruktury, systemów oraz usług transportowych i spedycyjnych, zna struktury i rozwiązania stosowane w logistyce. Zdobywa praktyczne umiejętności diagnozowania, analizy i oceny systemów, zjawisk i procesów logistycznych, potrafi posługiwać się standardami i normami w celu organizacji procesów logistycznych, potrafi myśleć i działać w przedsiębiorczy sposób z uwzględnieniem zasad i metod właściwych dla branży TSL.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Liczne stanowiska w branży TSL (przedsiębiorstwa handlowe, transportowe, spedycyjne). Przykładowe stanowiska: specjalista do spraw marketingu i handlu, handlowiec, specjalista do spraw zaopatrzenia, transportu i magazynowania, przedstawiciel handlowy, organizator transportu drogowego, specjalista do spraw organizacji i rozwoju transportu.

Opłaty

AAzwiń
Studia niestacjonarne
W semestrze 1980 zł
W roku 3960 zł