Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

ul.Komandorska 118/120, 53-345 Wrocław
woj.dolnośląskie
tel. (071) 368-07-89
  • Stacjonarne
  • Niestacjonarne
  • Podyplomowe
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia zaoczne - studia zaoczne, studia wieczorowe - studia wieczorowe, studia zaoczne i studia wieczorowe - studia zaoczne i studia wieczorowe
System studiów
studia podyplomowe - niestacjonarne, - stacjonarne, - przez internet

Kierunek: Zarządzanie - studia licencjackie

Wydział: Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów

Opis kierunku

AAzwiń
Absolwent studiów I stopnia kierunku: Zarządzanie - posiada wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych dotyczącą istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania organizacji przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Posiada również umiejętności rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi i informacjami. Jest on przygotowany do realizacji podstawowych funkcji zarządzania procesami (przedsięwzięciami) w organizacjach o charakterze gospodarczym i administracyjnym. Absolwent zna język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posługuje się słownictwem specjalistycznym z zakresu zarządzania w tym języku. Absolwent Kierunku: Zarządzanie jest przygotowany do pracy w charakterze specjalisty organizacji i zarządzania oraz menadżera/kierownika średniego szczebla zarządzania w praktycznie wszystkich obszarach działania przedsiębiorstw, w tym w szczególności w obszarach: zarządzania kadrami, logistyce, marketingu, zarządzania produkcją, zarządzania pracą, czy zarządzania projektami. Jest również w pełni przygotowany do prowadzenia własnej działalności. Absolwent posiada umiejętności skutecznego komunikowania się, negocjowania i przekonywania oraz pracy w zespole. Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

Specjalności oferowane na kierunku Zarządzanie na I stopniu studiów:

- Kierowanie zespołami (polski odpowiednik studiów Team Management),
- Komunikacja w biznesie (Business Communication),
- Logistyka (polski odpowiednik studiów Logistics),
- Zarządzanie kapitałem ludzkim (polski odpowiednik studiów Human Resources Management),
- Zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem (polski odpowiednik studiów Small Business Management),
- Zarządzanie w biznesie (polski odpowiednik studiów Business Management),

Absolwent specjalności Kierowanie zespołami zdobywa umiejętności cenione w praktyce zarządzania. Przygotowany jest do kierowania zespołami ludzkimi w każdej organizacji na każdym szczeblu zarządzania. Potrafi dobrać najkorzystniejszą w danych warunkach zespół. Potrafi wpływać na zachowania pracowników, rozpoznawać ich aspiracje i oczekiwania, organizować ich pracę, oceniać wysiłek pracowników, dbać o ich rozwój. Zdobywa umiejętności rozwiązywania konfliktów. Opiekun specjalności: prof. dr hab. Zdzisław Jasiński.

Specjalność Komunikacja w biznesie jest adresowana do osób doceniających znaczenie prawidłowego komunikowania się, jako podstawowego narzędzia osiągania sukcesu w firmie. Zakres przedmiotowy obejmuje: aspekty komunikacji interpersonalnej (umiejętności autoprezentacji, negocjacji, zarządzania konfliktami), wiedzę dotyczącą problematyki przepływu informacji w organizacji (uwarunkowania komunikacji wewnętrznej, reguły prowadzenia spotkań, stawiania i egzekwowania zadań) oraz komunikacji organizacji z otoczeniem zewnętrznym (tworzenie wizerunku firmy, prowadzenie kampanii reklamowych). Celem przedmiotów specjalizacyjnych jest nie tylko zaprezentowanie wiedzy teoretycznej, ale również przeprowadzenie zajęć pozwalających studentom nabyć umiejętności skutecznego i efektywnego komunikowania się w sytuacjach zbliżonych do warunków rzeczywistych. Zajęcia o charakterze praktycznym stanowią znaczną część programu zajęć. Opiekun specjalności: prof. dr hab. Jan Skalik.

Specjalność Logistyka. Celem kształcenia na specjalności Logistyka, jest poznanie podstawowych zadań logistycznych wspomagających nowoczesne zarządzanie w przedsiębiorstwie produkcyjnym. W trakcie zajęć student będzie miał możliwość zapoznania się z zadaniami logistycznego wspomagania produkcji, zaopatrzenia i dystrybucji oraz niezbędnymi do pracy narzędziami technicznymi i informatycznymi (w tym systemem SAP R/3). W ramach przedmiotów do wyboru będą oferowane m.in. wykłady z logistyki usług logistycznych, systemów informacyjnych w logistyce oraz wykorzystania Internetu w logistyce. Efektem studiów powinno być przygotowanie do pracy zawodowej zarówno w małej jak i dużej firmie produkcyjnej. Opiekun specjalności: prof. dr hab. Stanisław Krawczyk.

Celem specjalności Zarządzanie kapitałem ludzkim będącej współczesnym wyrazem zarządzania kadrami jest wykształcenie zdolności słuchaczy do podejmowania działań względem najważniejszego składnika organizacji, jakim są pracownicy - kapitał ludzki, począwszy od opracowania strategii personalnej poprzez planowanie, dobór kadr, ich motywowanie, ocenę itd. Szczególnym obszarem tych działań i niezbędną umiejętnością jest doskonalenie i rozwój pracowników, a więc inwestowanie w kapitał ludzki, tworzenie i integrowanie zespołów pracowniczych, identyfikacja i rozwój talentów, aby przez to przyczynić się do wzrostu wartości organizacji, jej przewagi konkurencyjnej i prestiżu. W ramach programu omawianej specjalności mieszczą się również treści dotyczące wiedzy i umiejętności kształtowania własnej kariery zawodowej. W końcowym efekcie słuchacz uzyskuje rzetelne podstawy do dalszego kształcenia i wykonywania zawodu specjalisty zarządzania (menedżera), zwłaszcza w dziedzinie zarządzania kadrami. Opiekun specjalności: prof. dr hab. Tadeusz Listwan.

Specjalność Zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem ukierunkowana jest na kluczowe aspekty funkcjonowania małej i średniej firmy oraz zarządzania tej klasy podmiotem gospodarczym w konkurencyjnym otoczeniu. Celem jest przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej zakładania własnej firmy, pozyskiwania środków na jej działalność i rozwój (w tym środków z UE), prawnych aspektów prowadzenia własnej firmy, rachunkowości i finansów w MSP oraz wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. Znaczny akcent położony został na kształtowanie umiejętności interpersonalnych i menedżerskich, takich jak praca grupowa, budowanie zespołu czy przywództwo. Absolwent specjalności przygotowany będzie do założenia i sprawnego prowadzenia własnej firmy na rynku krajowym i międzynarodowym, a także pełnienia funkcji kierowniczych w głównych obszarach przedsiębiorstwa. Opiekun specjalności: dr hab. Mieczysław Przybyła, prof. UE.

Specjalność Zarządzanie w biznesie jest klasyczną specjalnością menedżerską przygotowującą do zarządzania przedsiębiorstwami i przedsięwzięciami biznesowymi. Słuchacz tej specjalności uzyskuje wiedzę dotyczącą podstawowych problemów zarządzania organizacjami gospodarczymi, oraz rozwija swoje kompetencje menedżerskie związane z kierowaniem ludźmi. Umiejętnie radzi sobie w rzeczywistości gospodarczej, potrafi analizować otoczenie organizacji, dokonuje właściwych wyborów, potrafi prognozować, ale i kreować przyszłe zdarzenia w prowadzonym biznesie. Opiekunowie specjalności: dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet, prof. UE. i dr hab. Jerzy Niemczyk, prof. UE

Zasady rekrutacji

AAzwiń
Na kierunki prowadzone na poszczególnych wydziałach podstawą kwalifikacji jest suma punktów z części pisemnej egzaminu maturalnego z nw przedmiotów:

Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów (kierunki: finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria, informatyka w biznesie, zarządzanie):

- język obcy nowożytny
- matematyka
- oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka z astronomią, chemia, biologia, informatyka, filozofia, język łaciński i kultura antyczna, język polski, historia muzyki, historia sztuki, wiedza o tańcu.

Wydział Nauk Ekonomicznych (kierunki: ekonomia, europeistyka, finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze, zarządzanie):

- język obcy nowożytny
- matematyka
- oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka z astronomią, chemia, biologia, informatyka, filozofia, język łaciński i kultura antyczna, język polski, historia muzyki, historia sztuki, wiedza o tańcu.

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny (kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji):

- język obcy nowożytny
- matematyka
- oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka z astronomią, chemia, biologia, informatyka, filozofia, język łaciński i kultura antyczna, język polski, historia muzyki, historia sztuki, wiedza o tańcu.

Wydział Ekoomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze (kierunki: ekonomia, zarządzanie):

- język obcy nowożytny
- język polski
- oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka z astronomią, chemia, biologia, informatyka, filozofia, język łaciński i kultura antyczna, historia muzyki, historia sztuki, wiedza o tańcu.

Terminy rekrutacyjne

AAzwiń
Harmonogram rekrutacji dostępny na stronie UE

Dziekanat/sekretariat

AAzwiń
Dziekanat studiów stacjonarnych

Obsługa I roku studiów I stopnia (071) 36-80-439
pokój 206 budynek Z

- wtorki od 12 do 14, w środę nieczynne, w poniedziałki, czwartki i w piątki od 10-13

Obsługa II roku studiów I stopnia (071) 36-80-915
pokój 207 budynek Z

- wtorki od 12 do 14, w środę nieczynne, w poniedziałki, czwartki i w piątki od 10-13

Obsługa III roku studiów magisterskich
(071) 36-80-153 pokój 206 budynek Z

- wtorki od 12 do 14, w środę nieczynne, w poniedziałki, czwartki i w piątki od 10-13

Obsługa IV roku studiów magisterskich
(071) 36-80-914 pokój 207 budynek Z

- wtorki od 12 do 14, w środę nieczynne, w poniedziałki, czwartki i w piątki od 10-13

Obsługa V roku studiów magisterskich
(071) 36-80-153pokój 206 budynek Z

- wtorki od 12 do 14, w środę nieczynne, w poniedziałki, czwartki i w piątki od 10-13

Pomoc materialna dla studentów stacjonarnych (stypendia za wyniki w nauce) (071) 36-80-154
pokój 210A budynek Z
- wtorki od 12 do 14, w środę nieczynne, w poniedziałki, czwartki i w piątki od 10-13

Pomoc materialna dla studentów stacjonarnych (stypendia socjalne)
(071) 36-80-532; (071) 36-80-125; fax (071)33-26-415
DS. Ślężak, Dział Domów Studenckich; 53-304 Wrocław ul. Ślężna 33

Dziekanat studiów niestacjonarnych

Obsługa studiów I stopnia (niestacjonarnych studiów licencjackich)(071) 36-80-608
pokój 212 budynek Z

- poniedziałki, wtorki, czwartki i w piątki od 8.00 do 13.00; w soboty od 8.00 do 15.00; w środy nieczynne

Obsługa studiów II stopnia (niestacjonarnych magisterskich studiów uzupełniających)
(071) 36-80-760 pokój 211 budynek Z;

- poniedziałki, wtorki, czwartki i w piątki od 8.00 do 13.00; w soboty od 8.00 do 15.00; w środy nieczynne

Obsługa niestacjonarnych studiów wieczorowych
(071) 36-80-604 pokój 209 budynek Z;

- poniedziałki, czwartki i w piątki od 8.00 do 13.00; we wtorki od 8.00 do 16.00; w środy i w soboty nieczynne

Pomoc materialna dla studentów niestacjonarnych (stypendia za wyniki w nauce) (071) 36-80-761
pokój 211 budynek Z;

Pomoc materialna dla studentów niestacjonarnych (stypendia socjalne) (071) 36-80-532; (071) 36-80-125; fax (071) 33-26-415
DS. Ślężak, Dział Domów Studenckich; 53-304 Wrocław ul. Ślężna 33

Zamiejscowy ośrodek dydaktyczny w Dzierżoniowie
(074) 83-20-270
58-200 Dzierżoniów, ul. Słowiańska 6

Zamiejscowy ośrodek dydaktyczny w Głogowie
(076) 83-14-981
67-200 Głogów, ul. Jedn. Robotniczej 11A

poniedziałki - piątki od 8.00 do 19.00; w soboty od 8.00 do 16.00; w niedziele od 8 do 13.00

Zamiejscowy ośrodek dydaktyczny w Świdnicy
(074) 83-20-270

Zamiejscowy ośrodek dydaktyczny w Ząbkowicach
(074) 81-52-329
57-200 Ząbkowice, ul Wrocławska 17
w poniedziałki nieczynne, we wtorki, w środy, w soboty od 8.00 do 15.00, czwartki i w piątki od 11.00 do 19.00

Dziekanaty innych form studiów

Dziekanat studiów III stopnia (doktoranckich)
(071) 36-80-859 pokój 210A budynek Z;
w poniedziałki, wtorki, czwartki od 10.00 do 13.00; w piątki od 10.00 do 17.00; w środy nieczynne

Dziekanat studiów podyplomowych
(071) 36-80-604
pokój 209 budynek Z;
w poniedziałki, czwartki i w piątki od 8.00 do 13.00; we wtorki od 8.00 do 16.00; w środy i w soboty nieczynne

Dziekanat studiów II stopnia - MBA
(071) 36-80-636
pokój 106 budynek Z; 53-345 Wrocław ul. Komandorska 118/120
w dni powszednie od 10.00 do 16.00

Dziekanat Bachelors Studies of Finance i Master Studies of Finance
(071) 36-80-896
aneks pokój 1 budynek Z;
poniedziałki - piątki 11.00 - 14.30

Dziekanat studiów II stopnia - studia polsko-francuskie poziom - Master
(071) 36-80-658 pokój 808 budynek Z; poniedziałki - czwartki 10.00 - 14.00