Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie

ul.Olchowa 8, 20-355 Lublin
woj.lubelskie
tel. (081) 744-21-13, (081) 531-85-56
fax. (81) 463-17-30

Kierunek: Socjoterapia i profilaktyka społeczna dzieci i młodzieży przez internet

Kategoria: Socjologia i Praca socjalna

Czas trwania (semestry): 3

Opis kierunku

AAzwiń
Studia przeznaczone są dla osób z wyższym wykształceniem humanistycznym w szczególności dla pracowników ośrodków terapeutycznych, resocjalizacji, placówek opiekuńczo - wychowawczych, ale również dla wszystkich pedagogów szkolnych chcących zdobyć dodatkowe kwalifikacje (studia kwalifikacyjne) do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych z dziećmi i młodzieżą posiadającymi problemy w funkcjonowaniu społecznym, z zaburzeniami emocjonalnymi i zaburzeniami zachowania, do prowadzenia zajęć edukacyjnych z rodzicami, do pracy z osobami niedostosowanymi społecznie.
Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie przedstawia propozycję studiów podyplomowych z zakresu socjoterapii dzięki, którym słuchacz zostanie wyposażony nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale w umiejętności praktyczne zdobyte podczas treningów i warsztatów. Wychodząc naprzeciw potrzebom odbiorców zajęcia teoretyczne realizowane są przez Internet.

Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Słuchacze otrzymują podręcznik multimedialny na dysku CD-ROM. Każdy słuchacz podczas trwania studiów ma zagwarantowaną opiekę ze strony nauczyciela prowadzącego przedmiot. Dzięki wykorzystaniu istniejących w sieci Internet narzędzi - stron WWW, e-mail, itp. - opiekun prowadzący przedmiot stymuluje proces dydaktyczny. Prowadzący przedmiot pomaga studentowi w przyswojeniu materiału udzielając wyjaśnień, sprawdza postępy w nauce. Jest również osobą odpowiedzialną za kreatywne ustosunkowanie studenta do przekazywanych w ramach przedmiotu treści merytorycznych.

Zaliczenie każdego przedmiotu odbywa się na podstawie egzaminu. Egzamin składany jest na uczelni po zakończeniu półsemestru, w trakcie sobotniego lub niedzielnego, kilkugodzinnego zjazdu egzaminacyjnego.

Przewiduje się 6 zjazdów egzaminacyjnych w trakcie trwania studiów i jeden zjazd na egzamin końcowy.

Zasady rekrutacji

AAzwiń
Kandydaci składają następujące dokumenty:

* wypełniony formularz zgłoszeniowy - do pobrania ze strony www Uczelni;
* odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych (licencjackich, magisterskich);
* umowa o kształcenie - formularz umowy do pobrania w Dziekanacie Uczelni (umowę można podpisać i złożyć w każdym czasie, ale do dnia zakończenia rekrutacji) lub ze strony www Uczelni;
* 3 zdjęcia legitymacyjne;
* ksero dowodu osobistego str. 1 i 2 w powiększeniu 50%;
* dowodu uiszczenia opłaty rekrutacyjnej - opłaty rekrutcyjnej należy wpłacić na rachunek WSNS najpóźniej do dnia złożenia dokumentów, opłatę wpisowego należy wpłacić na rachunek WSNS najpóźniej w ciągu trzech dni od dnia otrzymania decyzji (pocztą) o przyjęciu na studia;

W przypadku uzyskania możliwości zrefundowania kosztów studiów przez różne instytucje samorządowe, gospodarcze i terytorialne lub resortowe i społeczne w danym regionie, należy przedłożyć stosowny dokument.

Terminy rekrutacyjne

AAzwiń
Dokumenty należy złożyć (można wysłać komplet dokumentów pocztą) w Dziekanacie Wyższej Szkoły Nauk Społecznych od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16, w soboty 8-14 ul. Obrońców Pokoju 2, 20-030 Lublin tel. 81 531 85 56 . Termin składania dokumentów: 15 maja 2012r. do końca września 2012r. Ilość miejsc ograniczona.

Opłaty

AAzwiń
Czesne wynosi odpowiednio:
-opłata jednorazowa wynosi 2900 zł
-opłata za semestr I i II wynosi 1100 zł
-opłata za semestr III wynosi 900 zł

Dziekanat/sekretariat

AAzwiń
ul. Obrońców Pokoju 2 (pokój 100)
20-030 Lublin
tel. 081 531 85 56
fax 081 463 17 30