Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie

ul.Olchowa 8, 20-355 Lublin
woj.lubelskie
tel. (081) 744-21-13, (081) 531-85-56
fax. (81) 463-17-30

Kierunek: Pośrednictwo pracy przez internet

Kategoria: Socjologia i Praca socjalna

Czas trwania (semestry): 2

Opis kierunku

AAzwiń
Studia skierowane są do osób zatrudnionych lub przygotowujących się do podjęcia pracy w publicznych i niepublicznych służbach zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, instytucjach szkoleniowych oraz agencjach pośrednictwa pracy, w jednostkach administracji państwowej i samorządowej.

Studia skierowane są też do osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje oraz lepiej przygotować się do działania w obszarze profesjonalnego i efektywnego pośrednictwa pracy.

Studia umożliwiają zdobycie kwalifikacji do wykonywania zawodu pośrednika pracy -wymogi kwalifikacyjne zawarte w Ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. nr 99 z 01.05.2004 r. rozdz. 17 art. 91 i 92).

Program kształcenia

* Pośrednictwo pracy-wprowadzenie,
* Współczesny rynek pracy-lokalny i zagraniczny,
* Bezrobocie- przyczyny i skutki,
* Poradnictwo zawodowe i informacje zawodowe,
* Zawodoznawstwo i klasyfikacja zawodów,
* Komunikacja interpersonalna,
* Etyka w pośrednictwie pracy,
* Prawo pracy-elementy,
* Metodyka pracy pośrednika pracy,
* Pośrednictwo pracy dla młodzieży i osób dorosłych,
* Pośrednictwo pracy dla osób niepełnosprawnych,
* Rekrutacja i selekcja pracowników,
* Rozwój i zarządzanie zasobami ludzkimi,
* Planowanie kariery zawodowej dzieci i młodzieży,
* Marketing i promocja usług w pośrednictwie pracy,
* Praktyka zawodowa.
Nauczanie teorii odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Studenci otrzymują podręcznik multimedialny na dysku CD-ROM. Każdy student podczas trwania studiów ma zagwarantowaną opiekę ze strony nauczyciela prowadzącego przedmiot. Dzięki wykorzystaniu istniejących w sieci Internet narzędzi - stron WWW, e-mail, itp. - opiekun prowadzący przedmiot stymuluje proces dydaktyczny.

Prowadzący przedmiot pomaga studentowi w przyswojeniu materiału udzielając wyjaśnień, sprawdza postępy w nauce. Jest również osobą odpowiedzialną za kreatywne ustosunkowanie studenta do przekazywanych w ramach przedmiotu treści merytorycznych.

Zaliczenie każdego przedmiotu odbywa się na podstawie egzaminu. Egzamin składany jest na uczelni po zakończeniu półsemestru, w trakcie sobotniego lub niedzielnego, kilkugodzinnego zjazdu egzaminacyjnego.

Przewiduje się 4 zjazdy egzaminacyjne w trakcie trwania studiów i jeden zjazd na egzamin końcowy.

Zasady rekrutacji

AAzwiń
Kandydaci składają następujące dokumenty:

* wypełniony formularz zgłoszeniowy - do pobrania ze strony www Uczelni;
* odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych (licencjackich, magisterskich);
* umowa o kształcenie - formularz umowy do pobrania w Dziekanacie Uczelni (umowę można podpisać i złożyć w każdym czasie, ale do dnia zakończenia rekrutacji) lub ze strony www Uczelni;
* 3 zdjęcia legitymacyjne;
* ksero dowodu osobistego str. 1 i 2 w powiększeniu 50%;
* dowodu uiszczenia opłaty rekrutacyjnej - opłatę rekrutacyjną należy wpłacić na rachunek WSNS najpóźniej do dnia złożenia dokumentów, opłatę wpisowego należy wpłacić na rachunek WSNS najpóźniej w ciągu trzech dni od dnia otrzymania decyzji (pocztą) o przyjęciu na studia;

W przypadku uzyskania możliwości zrefundowania kosztów studiów przez różne instytucje samorządowe, gospodarcze i terytorialne lub resortowe i społeczne w danym regionie, należy przedłożyć stosowny dokument.

Terminy rekrutacyjne

AAzwiń
Dokumenty należy złożyć (można wysłać komplet dokumentów pocztą) w Dziekanacie Wyższej Szkoły Nauk Społecznych od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16, w soboty 8-14 ul. Obrońców Pokoju 2, 20-030 Lublin tel. 81 531 85 56 . Termin składania dokumentów: 15 maja 2012r. do końca września 2012r. Ilość miejsc ograniczona.

Opłaty

AAzwiń
Czesne wynosi odpowiednio:
-opłata jednorazowa 2100 zł
-opłata za semestr 1100 zł

Dziekanat/sekretariat

AAzwiń
ul. Obrońców Pokoju 2 (pokój 100)
20-030 Lublin
tel. 081 531 85 56
fax 081 463 17 30