Perspektywy 2015: Akademia Vistula wśród najlepszych uczelni niepublicznych

Perspektywy 2015: Akademia Vistula wśród najlepszych uczelni niepublicznych

Akademia Finansów i Biznesu Vistula umocniła swój sukces sprzed roku, zajmując miejsce wśród pierwszej piątki uczelni niepublicznych. Jest również drugą uczelnią w Polsce z najwyższym poziomem umiędzynarodowienia. Ogłoszone zostały wyniki rankingu „Perspektyw” i „Dziennika Gazety Prawnej” 2015.

W rankingu Perspektyw warszawska AFiBV została dobrze oceniona w takich kategoriach jak nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach i warunki kształcenia. AFiBV zajęła 5. miejsce w zestawieniu uczelni niepublicznych. Warto również wspomnieć, że w rankingu kierunków – na 4. miejscu wśród uczelni niepublicznych uplasowały się stosunki międzynarodowe oferowane przez AFiBV.

Nasza uczelnia nieustannie się rozwija. Potwierdza to mocna pozycja w, bodaj najważniejszym, rankingu na polskim rynku edukacyjnym – rankingu Perspektyw. Kwestia umiędzynarodowienia oraz wysokiej jakości nauczania to nasze priorytety. Kolejnym jest – stworzenie naszym studentom jak najlepszych warunków do rozwoju ich talentów. Chcemy ich wspierać, gdy realizują swoje projekty, gdy nawiązują współpracę z firmami, gdy stawiają na własną przedsiębiorczość. Aby ułatwić im zdobycie zagranicznego dyplomu w Polsce, od 2014 r. dajemy im możliwość zrealizowania studiów, które kończą się uzyskaniem dyplomu University of London – London School of Economics. Nasze rankingowe wyniki potwierdzają, że podążamy w dobrym kierunku – podkreśla dr Marek Kulczycki, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Wysoka pozycja w kategorii Umiędzynarodowienie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula przykłada bardzo dużą wagę do kwestii umiędzynarodowienia – zauważyła to kapituła rankingu Perspektyw. Akademia, jako druga w Polsce, wśród uczelni publicznych i niepublicznych, została wysoko oceniona w zakresie programów studiów prowadzonych w językach obcych, liczby osób studiujących w językach obcych, liczby studentów i wykładowców z zagranicy oraz wielokulturowości środowiska studenckiego.

Warto wspomnieć, że w AFiBV w roku akademickim 2014/2015 ponad 1600 obcokrajowców studiuje na kierunkach prowadzonych po angielsku: anglistyce, ekonomii, finansach i rachunkowości, iberystyce, informatyce, sinologii, stosunkach międzynarodowych, turkologii, turystyce i rekreacji, zarządzaniu. Zagraniczni studenci uczelni pochodzą z niemal 50 państw, m.in. z Hiszpanii, Holandii, Peru, Zambii, Ukrainy, Rosji, Turcji, Azerbejdżanu, Syrii, Iranu.

Akademię Vistula wybrałam ze względu na kierunek studiów – stosunki międzynarodowe. To, co jest dla mnie szczególnie cenne, to międzynarodowe środowisko, które daje możliwość rozwoju osobistego i profesjonalnego. Bardzo sobie cenię wykładowców uczelni – w dużej mierze ludzi z ogromną pasją. Ważne jest też nastawienie wykładowców do studenta, są zawsze chętni do pomocy. Skorzystałam np. bardzo dużo z wiedzy kierownika moich studiów, dr. Bartłomieja Nowaka, dzięki czemu zakwalifikowałam się do międzynarodowego programu mentorskiego Ethics Fellow for the Future. Jestem pewna, że pomoże mi to znaleźć pracę w Unii Europejskiej. Bardzo dobrze wspominam czas studiów, jestem tegoroczną absolwentką. Nie dość, że zakwalifikowałam się do prestiżowego programu, to ukończyłam studia z wyróżnieniem, a na dodatek – dzięki możliwości pracy w Akademii, obniżyłam koszt czesnego – mówi Mariia Morozova, absolwentka z Ukrainy.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą międzynarodowe akredytacje World Association for Cooperative Education oraz International Association of Universities. Powstała w 1992 r. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe, seminaria doktorskie, studia EMBA, a także możliwość zdobycia dyplomu University of London – London School of Economics. Istnieje od 1992 r. Wraz ze Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji oraz Wyższą Szkołą Handlową tworzy Grupę Uczelni Vistula. Dodatkowe informacje: www.vistula.edu.pl.

***

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji polskich i zagranicznych, jak Perspektywy i Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. Tworzą ją wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. prof. Krzysztof Rybiński – b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski – b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak – b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO
Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe oraz doktoranckie, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Istnieje od 1992 r. Wraz z Europejską Akademią Sztuk oraz Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji tworzy Grupę Uczelni Vistula. Szczegółowe informacje: ww.vistula.edu.pl.

Dodatkowe informacje:

Katarzyna Chmielewska
Rzecznik Prasowy
Grupy Uczelni Vistula
tel.: 22 45 72 364
e-mail: k.chmielewska@vistula.edu.pl
www.vistula.edu.pl


Akademia Finansów i Biznesu Vistula

ul.Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
woj.mazowieckie
tel. (22) 45-72-300
fax. (22) 457-23-03
  • Stacjonarne
  • Niestacjonarne
  • Podyplomowe
  • Przez internet
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
studia zaoczne - studia zaoczne, studia wieczorowe - studia wieczorowe, studia zaoczne i studia wieczorowe - studia zaoczne i studia wieczorowe
System studiów
studia podyplomowe - niestacjonarne, - stacjonarne, - przez internet
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite