Studia przez internet

studia przez internet

Załóżmy, że bardzo dużo pracujesz. Jesteś osobą ambitną, więc oprócz pracy chciałbyś jednocześnie także studiować. Niestety nie masz zbytnio czasu, aby uczęszczać regularnie na zajęcia. W tym samym czasie w którym odbywają się zajęcia musisz być w pracy… Jak w takim razie rozwiązać tę sytuację? Na szczęście mamy przecież już nowoczesne czasy, gdzie można również studiować przez Internet! Przyjrzyjmy się bliżej jak mogą wyglądać takie studia on-line. I czy w ogóle warto studiować „wirtualnie”?

ORGANIZACJA STUDIÓW ON-LINE

Organizacja studiów w systemie eksternistycznym czyli tak zwane „Distance Learning” lub też „e-learning” to zazwyczaj studia I i II stopnia, albo też (w zależności od danego kierunku) studia o charakterze jednolitym. Trwają one tyle samo co standardowe studia na uczelni czyli zazwyczaj 5 lat (3 lata tytuł licencjata + 2 lata tytuł magistra). Dostępne są także studia podyplomowe on-line. Pod koniec studiów student otrzymuje tradycyjny dyplom ukończenia studiów niestacjonarnych.

JAKIE KORZYŚCI MOGĄ NAM PRZYNIEŚĆ STUDIA PRZEZ INTERNET?

Oto argumenty, które mogą nas przekonać, że studia on-line to naprawdę interesująca możliwość:

 • Oszczędzasz sporo czasu, gdyż nie musisz chodzić lub dojeżdżać na zajęcia. Zajęcia przez Internet to zazwyczaj 60% ogółu zajęć, student musi się pojawić zazwyczaj maksymalnie na jeden zjazd w miesiącu.
 • Można studiować będąc poza granicami kraju. Niektórzy studenci - na przykład Ci mieszkający za granicą, mogą mieć przyznaną Indywidualną Organizację Studiów i przyjeżdżać na zajęcia tylko kilka razy do roku. Na koniec semestru odbywa się tradycyjna sesja egzaminacyjna, organizowana w siedzibie uczelni i zdawana oczywiście przed wykładowcami.
 • Oszczędzasz pieniądze. Nie musisz wydawać na bilety. Jedyne koszty to wydatki na Internet, prąd, czy też druk materiału z Internetu.
 • Istnieje bardzo ciekawy i jeszcze dość nowy model studiowania on-line zwany modelem SPRINT ("SPrINT - Studia Przez Internet"). W modelu tym student ma możliwość samodzielnego dobierania: czasu studiowania, miejsca studiowania, tempa studiowania. Uczelnią proponującą tego typu rozwiązanie jest Politechnika Warszawska. Rozwiązanie według Nas - wręcz idealne! Nie sądzicie?!...
 • Poszczególne zajęcia bardzo często można obejrzeć przez Internet. Można odtwarzać je dowolną ilość razy, w dowolnym miejscu i czasie.
 • Podniesione standardy nauczania. Student zazwyczaj może komunikować się z nauczycielem przez Internet , a także skorzystać z konsultacji z nim na czacie.
 • Studia te mogą rozwinąć w nas samodyscyplinę, motywację, a także determinację oraz umiejętność efektywnego zarządzania swoim czasem. Cechy te są szczególnie przydatne na rynku pracy. Osoba, która skończy studia przez Internet udowadnia, że z pewnością posiada ona cechy, które z pewnością przydadzą się na przykład na stanowiskach kierowniczych.

STUDIA PRZEZ INTERNET – DROBNE MANKAMENTY.

Niestety musimy być szczerzy. Mówiąc o zaletach studiów on-line, musimy wspomnieć tutaj także o drobnych wadach „wirtualnych” studiów. Nie jest na pewno ich wiele, aczkolwiek na pewno trzeba tutaj rozpatrzeć wszystkie „za” i przeciw”. A więc o to i one:

 • Studia on-line nie są dostępne na wszystkich uczelniach. Nie wszystkie uczelnie są w pełni otwarte na tego typu rozwiązanie.
 • Studia przez Internet zawsze są płatne.

KOSZT STUDIÓW ON-LINE

Dobrze dużo już wiemy zastanówmy się teraz zatem, ile będzie nas kosztowało takie , chciałoby się powiedzieć „szaleństwo”- czyli nauka na uczelni wyższej poprzez Internet?

Wysokość czesnego na studiach on-line zależy oczywiście od uczelni oraz od kierunku jaki chcemy studiować. Opłaty wahają się między 1400 zł za semestr do nawet 5 tysięcy zł.

Uczelnie oferujące studia internet:

Filtr
kierunek:
województwo:
miasto:
 • Kontakt
 • Przez internet
Gdańska Szkoła Wyższa ul.Biskupia 24 B, 80-875
woj.pomorskie
tel. (58) 305-08-89 w. 46, (58) 305 08 12 w. 46
Gdańska Szkoła Wyższa


 • Kontakt
 • Przez internet
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu ul.Ul. Robocza 4, 61-538
woj.wielkopolskie
tel. (61) 835-15-11
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Studia przez internet
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
Administracja
Zarządzanie

 • Kontakt
 • Przez internet
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu ul.Żołnierska 53, 71-210
woj.zachodniopomorskie
tel. (091) 81 49 402, (091) 814-94-10
fax. (091) 814-94-40
Studia przez internet
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
Ekonomia
Europeistyka
Informatyka
Socjologia
Zarządzanie

 • Kontakt
 • Przez internet
Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie ul.Karmelicka 32, 31-128
woj.małopolskie
tel. 12 633 09 21, kom. 517 517 002
fax. (12) 633-08-53
Studia przez internet
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
Finanse i rachunkowość

 • Kontakt
 • Przez internet
Akademia Finansów i Biznesu Vistula ul.Stokłosy 3, 02-787
woj.mazowieckie
tel. (22) 45-72-300
fax. (22) 457-23-03
Studia przez internet
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
Ekonomia
Finanse i rachunkowość
Zarządzanie

 • Kontakt
 • Przez internet
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi - Wydziały zamiejscowe ul.Sterlinga 26, 90-212
woj.lódzkie
tel. +48 42 631 58 01
Studia przez internet
studia I stopnia
studia II stopnia
studia jednolite
Pedagogika
Pedagogika
Pielęgniarstwo
Politologia